כיצד חוקר פרטי יכול לפעול בשירות עורכי דין?

שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

לאור קשרם ההדוק של שני המקצועות עם גורמי אכיפת החוק, ברור לכול כי חוקרים פרטיים ועורכי דין עשויים לשתף פעולה במגוון רחב של מקרי בוחן שונים.

אך אם בדמיונכם אתם כבר מדמיינים סדרת עורכי דין מצויה העוסקים בפלילים ויורדים לשורשיהן של עבירות חמורות ומקרי פשע מזעזעים, הרי שמוטב לדעת כי סצנות אלו שמורות אך ורק לטלוויזיה ולאקרנים הגדולים. להלן מספר מקרי בוחן שונים בהם יכולותיהם המקצועיות של חוקרים פרטיים מסייעות בצליחתם של תיקים משפטיים.

חוקרים פרטיים בשירות עו"ד משפחה

אם חשבתם שפלילים יככב בראש הרשימה, הרי שמדובר בטעות נפוצה. עורכי דין פליליים הם למעשה המשפטנים שממעטים להיעזר בשירותיהם של משרדי חקירות. מנגד, תחום המשפחות מככב בראש הרשימה, ואיפשהו תודו שעובדה זו לא כל כך מפתיעה.

סיומם של נישואין יכול להיות אירוע מאוד שפל ונבזי מצדם של שני הצדדים. לעתים אחד מן הצדדים אף עלול לפעול מאחורי גבו של הצד השני, וזאת כדי להימנע מחלוקת רכוש או כדי להפחית את תשלום המזונות.

דוגמה נפוצה לכך היא הסתרת הכנסה שחורה מצד האב, וזאת כדי להפחית את תשלום המזונות. עד שהאם לא תוכיח אחרת באמצעות הוכחות חותכות, הרי שבית המשפט יקבל את הנתונים על הכנסותיו של האב כפי שהם.

דוגמה נוספת היא הסתרת רכוש. אחד מן הצדדים עלול לפעול כדי להסתיר רכוש כזה או אחר, ואף לפתוח חשבון בנק נפרד, וזאת כדי להסתיר את הדבר מפני הצד השני, ולהימנע מן החלוקה.

מטרתו של חוקר פרטי היא לרדת לשורש האמת ולהביא הוכחות חד-משמעיות אשר קבילות בבית המשפט.

חוקרים פרטיים בשירות עו"ד פשיטת רגל

עד כה, שימו לב שחייהם של החוקרים הפרטיים הינם סובבים תמיד סביב אקשן בלתי נגמר. הנה דוגמה נוספת לעבודת חקירה מאומצת בתחום שלרוב נחשב לאפרפר למדי.

על-פי חוק, ישנם עורכי דין הממונים על תיקים של חדלות פירעון. כממונים על תיקים מסוג זה, עורכי הדין צריכים לוודא שאכן אלו הטוענים שאין בידם לשלם את חובם – דוברים את האמת ורק את האמת. כדי להגיע לשורש האמת, אין עורך הדין יכול לבצע מעקבים, ולמעשה אף החוק אוסר על ביצוע מעקבים על-ידי אנשים פרטיים.

לשם כך, משרד המשפטים אף הגדיל לעשות, וכיום ניתן למצוא רשימה מסודרת של משרדי חקירות אשר פועלים בשיתוף עם משרד המשפטים ואשר מתמחים בביצוע מעקבים ומיפוי הכנסותיהם של פושטי רגל.

חוקרים פרטיים בשירות עו"ד רשלנות רפואית

מדובר איפה באחד מן התחומים היותר מורכבים בענף החקירות, שכן לשם ביצוע המלאכה והבאת ההוכחות, חשוב גם לשלב אנשי מקצוע מתחומי הרפואה אשר ידעו לקרוא את הנתונים נכון ולהגיע אל המסקנה הרצויה.

לא אחת, עורכי דין המתמחים ברשלנות רפואית, שוכרים את שירותיהם של חוקרים פרטיים וזאת כדי להשיג הוכחות נוספות למען לקוח אשר תובע את המוסד הרפואי המטפל.

מי שקרא את הכתבה הזאת קרא גם:

הישארו מעודכנים

מעת לעת אנו שולחים עדכונים חשובים או כתבות מעניינות בתחום המשפט. אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו