הבנק סירב להלוואה בערבות המדינה לעסק שלכם? כך תפעלו

המדינה הקלה באופן משמעותי את התנאים לקבלת הלוואה בערבות המדינה, אך בפועל רוב העסקים נתקלים בקשיים לקבל אותה ללא סיוע בגורם מקצועי. "קיים יתרון מובהק למי שמיומן בדיאלוג מול הבנקים. אנחנו מגיעים קרוב ל-100% הצלחה"
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

עסקים רבים בישראל נפגעו משמעותית בחודשים האחרונים בגלל משבר הקורונה. אפילו כאלו שהיו יציבים ומשגשגים, נקלעו לקשיים פיננסיים. אך בעקבות המשבר נוצרו גם הזדמנויות חדשות עבור עסקים, שלא היו זמינות להם קודם, כמו למשל הקלה משמעותית בתנאי הסף לקבלת הלוואה בערבות המדינה ושיפור תנאי הלוואה זו.

"הלוואה בערבות המדינה הייתה מאז ומעולם אחד הכלים הנוחים והמשתלמים ביותר עבור עסקים כדי להתפתח עסקית", אומר רו"ח אדיב שמואל, שותף ומנהל במשרד רואי החשבון פרי את שמואל. "עכשיו ההלוואה הזו משתלמת עוד יותר מכיוון שהקריטריונים לקבלת ההלוואה הוגמשו, התנאים שופרו משמעותית וזמן הטיפול התקצר ביותר מחצי".

"יחד עם זאת, הבנקים חוששים ממתן ההלוואה בגלל התקופה המאתגרת העומדת בפני כולם. הם מבינים שיכולת ההחזר מוטלת בספק ולכן , עקב גישה שמרנית מאוד, הם מערימים קשיים על הלווים. לכן חשוב להגיש את הבקשה באופן מסודר ומקצועי על מנת לייעל את התהליך ולזרז אותו, ובעיקר, על מנת להבטיח מיצוי מלא של זכויות העסק עפ"י נתוניו הספציפיים", מדגיש רו"ח שמואל.

"סיכויי הצלחה גבוהים מאוד בקבלת ההלוואה"

ואכן, בחודשים האחרונים הקצתה המדינה מיליארדים לטובת קרן סיוע לעסקים, אך בפועל רוב העסקים נתקלו בקשיים ועיכובים רבים בקבלת ההלוואה למרות השיפור בתנאים כאמור. "העסקים קפצו על ההזדמנות הנדירה לקבל סכומים עצומים מהבנקים בתנאים מעולים שלא נראו קודם, אבל כשהם הגיעו לסניף הבנק הם הבינו שזה לא הליך פשוט ומהיר כמו שהבטיחו להם", אומר רו"ח שמואל.

"מגיעות אלינו חברות שקיבלו סירוב להלוואה בערבות המדינה. כשאנחנו נכנסים לתמונה אנחנו עושים מיפוי של המצב הכלכלי בעסק, מעריכים את הסיכוי לקבל את הסכום המבוקש, מכינים את התוכנית והביורוקרטיה הנדרשת ורק אז מגישים את הבקשה. כך סיכויי ההצלחה בקבלת ההלוואה שואפים ל-100%".

לדבריו, "עסקים שלא יגישו את הבקשה בצורה הנכונה יקבלו סירוב כמעט ודאי. אלו שלא יערכו אותה נכון עלולים לקבל אישור להלוואה נמוכה שלא תספק את צרכיהם. בנוסף, חשוב לדעת שלצורך קבלת ההלוואה יש משמעות גם לקשר האישי מול הבנקים ומי שחסר בחלק זה, עלול לקבל הלוואה שאינה בתנאים הטובים ביותר, או במקרה היותר גרוע, לא לקבלה בכלל".

במידה ואתם מעוניינים לשקלל את הסיכוי שלכם לקבלת ההלוואה בסיוע פרי את שמואל, הקליקו על אזור מגוריכם:

"הרבה עסקים קיבלו אישור להלוואה בתוך ימים"

משרד רואי החשבון פרי את שמואל מתמחה בגיוס אשראי לעצמאיים וחברות באמצעות הלוואות בערבות המדינה. רו"ח שמואל כיהן בעברו ככלכלן מטעם משרד האוצר בקרן לעסקים קטנים ובינוניים ומכיר היטב את דרכי הפעולה של הקרנות, בעל ניסיון של מאות בקשות להלוואות ורקורד הצלחות מרשים.

במשרד מקפידים לבצע את כל התהליך מתחילתו ועד סופו מבלי שתידרש מעורבות של בעל העסק, כך שהוא יכול להתמקד בניהול השוטף של העסק ולא להיות מוטרד מהטיפול בהלוואה. "בכל לקוח מטפל כלכלן מהשלב הראשון כך שהתהליך מאוד יעיל. יש הרבה עסקים שקיבלו אישור להלוואה בתוך ימים ספורים", מדגיש רו"ח שמואל. "כל התהליך יכול להתבצע באופן דיגיטלי מבלי להגיע אלינו למשרד כלל. אנחנו מתכוננים לכל תרחיש שיכול להתעורר כדי שלא תהיינה הפתעות בדרך והניסיון מוכיח שזה גם מצליח".

"הזדמנות נדירה להחזיר את העסק לצמיחה"

לדברי רו"ח שמואל, הלוואה בערבות המדינה בימים אלו היא ההלוואה הכי משתלמת שיש. "מדובר על הלוואה בגובה של עד 24% ממחזור ההכנסות של העסק עם תקרה של עד 20 מיליון ש"ח. בנוסף, בשנה הראשונה המדינה משלמת את כל הריבית על ההלוואה והעסק זוכה ל-0% ריבית וגם אפשרות ל'גרייס'. כלומר, להתחיל את ההחזרים רק כעבור שנה. החל מהשנה השנייה גובה הריבית נמוך במיוחד ועומד על ממוצע של פריים+ 1.5% בלבד".

"הכסף מוזרם תוך זמן קצר ישירות לחשבון הבנק" אומר רו"ח שמואל ומסכם: "הלוואה נכונה יכולה להוביל עסק לשינוי דרמטי בתוצאות ולצמיחה כלכלית. אחד הכלים המוצלחים ביותר, אם לא המוצלח שבהם, לקבל מימון זול, נוח ובפריסה ארוכה, הוא הלוואה בערבות המדינה. הרעיון הוא שכל סכום הלוואה שלקחת ימונף וייצר לך סכום גבוה יותר של מזומנים בעתיד. לקוחותינו נהנים מייעוץ מקצועי, ובמידת הצורך גם ליווי עסקי, לאחר קבלת ההלוואה על מנת להשתמש בה בתבונה. אני ממליץ לכל עסק שחושב במונחים של צמיחה למהר ולנצל הזדמנות זו, הדבר עלול לתרום לו רבות בהמשך הדרך".

במידה ואתם מעוניינים לשקלל את הסיכוי שלכם לקבלת ההלוואה בסיוע פרי את שמואל, הקליקו על אזור מגוריכם:

מי שקרא את הכתבה הזאת קרא גם:

הישארו מעודכנים

מעת לעת אנו שולחים עדכונים חשובים או כתבות מעניינות בתחום המשפט. אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו