באלו מקרים נפנה לעורך דין תעבורה

שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

הכאוס בכבישים, מספרן ההולך וגדל של תאונות הדרכים המתרחשות מדי יום, אי הציות לחוקי התעבורה והתחושה כי בישראל קיים ג'ונגל תעבורתי- כל אלה מביאים לכך שפעילותם של משרדי עורכי הדין לענייני תעבורה רבה יותר מתמיד.

מאחר שכולנו (משתמשי הדרכים) עלולים מבחינה סטטיסטית, ביום מן הימים למצוא את עצמינו נתפסים בביצוע עבירת תעבורה (גם אם זה לא קרה לנו עד כה)- רצוי שכולנו נכיר את סמכויותיהם ותפקידם של עורכי הדין לענייני תעבורה שהם הכתובת אליה יש לפנות בסיטואציות מסוג אלה למען מיצוי הזכויות, כדי לקבל הגנה ראויה בבית המשפט או על מנת להוכיח חפותינו.

עורך דין תעבורה- תפקידים וסמכויות

ככל שהמצב בכבישי ישראל הולך ונהיה עגום יותר, כך נוקטות רשויות האכיפה בפעולות רבות יותר על מנת לנסות להיאבק בקטל בכבישים ובתופעת אי האכיפה של חוקי התעבורה על-ידי נהגים.
על אף שרבים יסכימו, כי באכיפה המוגברת קיים יסוד מוצדק, היא גורמת לכך שפעמים רבות נוקטים המשטרה ובתי המשפט ביד ברזל בטיפול בעברייני התעבורה.
כך למשל, לעיתים העונשים המוטלים על מבצעי עבירות התעבורה אינם מידתיים ביחס לעבירות הקלות שביצעו ולפעמים המשטרה נוקטת בחומרה רבה יתר על המידה כנגד נהגים, גם כאשר לא קיימות ראיות מספקות להגשת כתבי אישום וגם כאשר אין בסיס מוצק דיו לזמנם להופיע בפני בית המשפט.
אל תוך הקונטקסט הזה נוצקת פעילותם של עורכי הדין לענייני תעבורה שמכוונת לייצוג אותם נאשמים בעבירות תעבורה על מנת לנסות לבטל את כתב האישום כליל או לפעול למען הפחתת העונש הצפוי.
עורך דין תעבורה יוכל להעניק לכל נהג שחש כי קופחו זכויותיו או כי נענש בחומרה רבה מידי ייעוץ ראוי והכוונה לגבי ההתנהלות המשפטית הרצויה ובאשר לאופן הפעולה הנכון שבו עליו לנקוט.  

פנייה לעורך דין תעבורה גם כאשר האישום צודק מבחינה עובדתית

יש לציין, כי עורך דין תעבורה הוא כתובת גם עבור אלה שלא בהכרח ננקטה כלפיהם יד קשה או חמורה מידי בעצם הגשת כתב האישום, מתן הדו"ח התעבורתי או הזימון לבית המשפט, אך שהם אינם מוכנים לקבל את הגזירה שניחתה עליהם ומבקשים לפעול למען טיוב תוצאות המשפט הצפוי.
גם כאשר הואשם מבצע העבירה בצדק, קיימות דרכים להפחית מהעונש הצפוי לו וזאת יוכל לעשות רק עורך דין תעבורה, שמכיר את סעיפי פקודת התעבורה על בוריים, שיש לו ניסיון בייצוג תיקי תעבורה בבית המשפט, שמכיר את ההתנהלות המאפיינת את בתי המשפט לענייני תעבורה ושיודע כיצד להגיע להסדר טיעון במטרה להפחית מהעונש הצפוי לעבריין התעבורה. העונשים הצפויים לנהגים שעברו עבירות תעבורה חמורות (כגון דיבור בטלפון הסלולרי ללא דיבורית, חציית צומת ברמזור אדום, נהיגה במהירות גבוהה משמעותית מזו המותרת על-פי חוק ועוד) יכולים גם להגיע לכדי מאסר על תנאי, מאסר בפועל או שלילת רישיון ומכיוון שמדובר בהשלכות חמורות על שגרת חייהם של עוברי העבירה, מעוניינים הנאשמים לעשות כל שלאל ידיהם על מנת להגיע לתוצאות רצויות על-ידי הפחתת הנזק.
על רקע זה פונים נהגים שביצעו עבירות תעבורה לעורך דין לענייני תעבורה, גם אם כאמור הם אינם חולקים על הבסיס המוצדק של עצם הגשת כתב האישום נגדם.

 

 

כיצד למצוא עורך דין תעבורה מקצועי וטוב בתחומו

שוק עורכי הדין מוצף בעורכי דין לענייני תעבורה, כאמור על רקע תמונת המצב העגומה השוררת בכבישי ישראל. בשל ריבוי עורכי הדין המתמחים בתחום זה, כדי להגיע אל עורך דין שהוא מקצועי כפי שהוא מצהיר על עצמו, רצוי לוודא כי עורך הדין בעל ניסיון בייצוג עברייני תעבורה, כי רשימת הלקוחות שלו מכובדת, כי הוא מכיר על בוריו את התחום וכי "יש לו שם" כעורך דין תעבורה מיומן והגון.
מעבר לכך, חשוב כי הקשר האישי שיווצר בין הלקוח לעורך הדין יהיה נעים, נוח ופתוח ויתאפיין בדינאמיקה חיובית ובאינטראקציה חופשית. למעשה, היחס האישי שיפגין עורך הדין כלפי הלקוח הוא אחד מהאלמנטים החשובים ביותר בבחירת עורך הדין, מאחר שהוא יאפשר ללקוח לרכוש את אמונו של עורך הדין, לבטוח בו ולסמוך עליו כי יעשה את המיטב על מנת להביא לזיכוי הנהג (במידת האפשר) או לחילופין כדי להפחית בעונש הצפוי לו.

מי שקרא את הכתבה הזאת קרא גם:

הכי נקראות

הישארו מעודכנים

מעת לעת אנו שולחים עדכונים חשובים או כתבות מעניינות בתחום המשפט. אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו