"בעבר הייתי חוקר מטעם חברות הביטוח. היום אני משיג לנפגעים בתאונות פיצויים גבוהים"

הביטוחים שיש לכל אחד מאיתנו נועדו לעזור לנו במקרה של תאונת דרכים, תאונת עבודה או כל תאונה אחרת, אבל מי שנפגע גילה שהדרך להשגת הפיצוי ארוכה ומסובכת. פנייה לעו"ד מיד לאחר הפגיעה, משפרת מהותית את סיכויי הצלחת התביעה.
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

א', צעיר בשנות ה-20 לחייו, היה מעורב בתאונת אופנוע במסגרת העבודה וסבל מפציעות. לאחר שהחלים, חזר א' לעבודתו, וניסה להמשיך בחייו כרגיל, למרות הנזק שנגרם לו בתאונה, בלי שידע שמגיעים לו פיצויים בסכום גבוה.

"בכל שנה, ישראלים רבים נפגעים בתאונות דרכים, תאונות עבודה ותאונות אחרות, ולא מודעים בכלל לאפשרות להגיש תביעה נגד חברת הביטוח או הביטוח הלאומי ולזכות בפיצויים וקצבאות, בסכומים שיכולים להגיע למאות אלפי שקלים ויותר", מסביר עו"ד שגיא מרקוביץ, מנהל משרד עורכי דין המתמחה בנזיקין.

"כשא' הצעיר הגיע אלינו, היו כל מיני מכשולים בפני התביעה, כמו הגיל הצעיר שלו והעובדה שהוא חזר לעבודה. אבל התמודדנו איתם, ובתביעה שהגשנו עבורו למוסד לביטוח לאומי, הצלחנו להשיג עבורו 50% נכות ואת הפיצוי המקסימלי, בגובה של כ-1.3 מיליון שקל. לא עצרנו כאן, תבענו גם את חברת הביטוח שלו, והשגנו לו עוד מאות אלפי שקלים נוספים".

על מנת לבדוק את זכאותך לפיצוי - בחר את קבוצת גילך:

"חברות הביטוח רק מחכות שתעשו טעות"

לדברי עו"ד מרקוביץ, המתמחה בתביעות נזיקין וייצוג נפגעי תאונות מכל הסוגים מאז 2007,  פנייה לייצוג משפטי היא חיונית בכל מקרה של תאונה, בין אם זו תאונת עבודה, תאונת דרכים או תאונה כמו נפילה ברחוב, החלקה במדרגות בבניין ציבורי או פרטי וכדומה. "מי שמנסה לתבוע לבד, נכשל בהרבה מקרים, כי חברות הביטוח רק מחכות שאנשים יעשו טעות במילוי טופס או לא יצרפו לתביעה מסמך כלשהו, ואז הן יוכלו לדחות את התביעה".

"עו"ד שמתמחה בתחום, יודע אם בכלל כדאי להגיש תביעה, מה סכום הפיצויים שאפשר לקבל, ואיך להתמודד מול המחלקות המשפטיות של חברות הביטוח כדי למקסם את הפיצויים. כמי שעבד 9 שנים כחוקר עבור חברות ביטוח, אני מכיר היטב את האסטרטגיה שלהן ואת כל הגופים הרלוונטיים לתביעות".

על מנת לבדוק את זכאותך לפיצוי - בחר את קבוצת גילך:

"לפנות לייעוץ מוקדם ככל האפשר"

עו"ד מרקוביץ מדגיש כי על מנת להגדיל את הסיכוי להצלחת התביעה, מומלץ לפנות לייעוץ משפטי בשלב מוקדם ככל האפשר.

האם לא כדאי להשלים קודם כל את הטיפול הרפואי, ורק אז להגיע לעו"ד?

"זו טעות קריטית, שלצערי ראיתי אצל לא מעט לקוחות. הזמן הטוב ביותר לפנות לעורך דין הוא מיד לאחר התאונה, ואם אפשר, עוד לפני שמגיעים לטיפול רפואי. עורך הדין ינחה אתכם על מה צריך להקפיד בעת הבדיקה, למשל, לוודא שהרופאים ירשמו את נסיבות הפגיעה ואת כל התלונות שלכם במסמך הרפואי".

"היו מקרים שבהם הנפגע הגיע לטיפול רפואי אבל לא ציין את כל הנזקים שנגרמו לו, למשל, חש כאב קל במקום מסוים ולא חשב שצריך לדווח על זה, ומאחור יותר התברר שנוצרה שם פגיעה. אבל מאחר שזה לא נכלל במסמך הבדיקה הרפואית, חברות הביטוח טענו שהנזק לא נגרם בגלל התאונה ולכן לא מגיע עליו פיצוי".

"סיבה חשובה נוספת לגשת לייעוץ משפטי בהקדם האפשרי היא שכאשר מדובר בתאונות עבודה, ניתן להגיש תביעה לכל היותר עד שנה אחת מיום התאונה. אי אפשר לטעון שלא ידעתם על מגבלת הזמן, בתי המשפט פשוט לא מקבלים את זה. מגבלת זמן קיימת גם בפוליסות ביטוח של תאונות אישיות, שם ניתן לתבוע עד 3 שנים בלבד לאחר התאונה, ומי שמאחר, לא יקבל את מלוא הזכויות שלו".

קשרים אישיים בעולם הביטוח

לעו"ד מרקוביץ תואר כפול, במשפטים ומדעי המחשב, והמשרד שהוא מוביל, מתמקד בתביעות נזיקין, כגון תביעות נזקי גוף, תאונות דרכים ותאונות עבודה, תביעות סיעוד, נכות כללית ועוד. "לא רק שפיתחנו מיומנות גבוהה בטיפול בתביעות מסוג זה, אלא גם בנינו קשרים והיכרות אישית עם עשרות רופאים ומומחים מתחומים שונים, שעוזרים לנו לקדם את התביעות של לקוחותינו מול הגופים הרלוונטיים, כולל ועדות רפואיות בביטוח לאומי", אומר עו"ד מרקוביץ.

ומה לגבי אנשים שמתלבטים בגלל העלות של שכר הטרחה?

"חשוב לזכור שרוב עורכי הדין, ואני ביניהם, גובים את שכר הטרחה כאחוזים מההצלחה בתיק, כך שהלקוח לא יכול להפסיד, אלא רק להרוויח", אומר עו"ד מרקוביץ. "המטרה שלי בהקמת המשרד היתה לסייע לאנשים בשעתם הקשה, לאחר שנפגעו בתאונה והם זקוקים לעזרה מול הרשויות. במהלך השנים השגתי עבור לקוחותי פיצויים בסכום מצובר של עשרות מיליוני שקלים, ואני ממשיך לשרת אותם נאמנה".

על מנת לבדוק את זכאותך לפיצוי - בחר את קבוצת גילך:

מי שקרא את הכתבה הזאת קרא גם:

הכי נקראות

הישארו מעודכנים

מעת לעת אנו שולחים עדכונים חשובים או כתבות מעניינות בתחום המשפט. אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו