"אני גובה שכר טרחה רק אם ננצח ביחד את הביטוח הסיעודי"

30% מתביעות הביטוח הסיעודי נדחות, ומותירות מטופלים סיעודיים להתמודד לבד עם ההוצאות הגבוהות של טיפולים, תרופות ועזרה בבית. "כשמגישים תביעה בלי עזרה מאיש מקצוע, לחברות הביטוח קל לנפנף את התביעה", אומר עו"ד אמיר עזר המתמחה בתחום
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

א', בת 70, מתגוררת בבית אבות ומטופלת על ידי עובדת סיעודית, מאחר שהיא מתקשה מאוד לתפקד בעצמה באופן מלא. לאור העלות הגבוהה של הטיפול הסיעודי, אותו מימנה במלואו מכיסה, פנתה א' לחברת הביטוח שבה היה לה ביטוח סיעודי. למרות השנים הארוכות בהן שילמה עבור הביטוח מדי חודש ולמרות מצבה הבריאותי הקשה – התביעה נדחתה.

לדברי עו"ד אמיר עזר, העוסק בתחום הביטוח הסיעודי זה 15 שנה, "הביטוח הסיעודי נועד להציל אנשים שהפכו לסיעודיים ולעזור להם לממן את כל הדרוש להם, אבל בשטח, כ-30% מתביעות הביטוח הסיעודי נדחות על הסף".

"חברות הביטוח מחפשות כל תירוץ אפשרי כדי לא לשלם למבוטחים שלהן, וכאשר מגישים תביעה סיעודית בלי עזרה מאיש מקצוע, קל להן יותר 'לנפנף' את התביעה. מכאן החשיבות של ייצוג בידי עו"ד שמכיר היטב את התחום. כשא' הגיעה אלינו, הפנינו אותה לרופא גריאטרי שנתן חוות דעת שהיא סיעודית. תבענו את הביטוח, הצלחנו להשיג הכרה במצבה הסיעודי, וא' החלה לקבל גמלה חודשית בגובה 5,200 שקל עד סוף ימי חייה, סכום שעשוי להצטבר ל-700 אלף שקל ויותר".

לבדיקת זכאותכם לפיצוי או קצבה מהביטוח הסיעודי עם עו"ד אמיר עזר – בחרו את אזור מגוריכם:

הולכת ומתקלחת לבד – 4,600 שקל בחודש

עו"ד עזר, שמשרדו פועל ברמת גן ומקבל לקוחות מכל אזור המרכז, מסביר כי "עורך דין בתביעות סיעוד מתמחה בייצוג מבוטחים מול חברות הביטוח במטרה להבטיח את זכויותיהם. בגלל הניסיון של עורכי הדין בתחום, הם יכולים לעזור ולדעת אילו טיעונים והוכחות יש לצרף לתביעה גם במקרים שנראים מורכבים יחסית, ודורשים היכרות מעמיקה עם שיטות הפעולה של חברות הביטוח".

"למשל במקרה של ק', אישה בת 68 מאזור המרכז, שחלתה בדלקת כבד קשה וסבלה מנפילות רבות, אבל היתה מסוגלת ללכת ולהתקלח לבד, כלומר, לא עמדה בהגדרות ה'יבשות' למצב סיעודי. לאחר שק' פנתה אלינו, הצלחנו לשכנע את חברת הביטוח שהיא אכן סיעודית והיא קיבלה קצבה חודשית של 4,652 שקל למשך חמש שנים, שהם מאות אלפי שקלים במצטבר".

מי זכאי לקצבה סיעודית?

מבוטח שמבקש לתבוע את הביטוח הסיעודי יכול לקבל שני סוגי פיצוי עיקריים: פיצויי שיפוי (כיסוי הוצאות) וקצבאות סיעודיות. לדברי עו"ד עזר, לפיצויי שיפוי זכאים מי שיש להם את הביטוח הסיעודי הבסיסי ביותר. הביטוח כולל כיסוי הוצאות רפואיות, מימון עזרה סיעודית, טיפולים משקמים ועוד, כל מה שחיוני כדי שהמבוטח יוכל לשמור על איכות חיים מינימלית. הוא מדגיש כי אפשר לדרוש פיצויי שיפוי כנגד קבלות מחברת ביטוח אחת בלבד, גם אם יש לכם יותר מפוליסה אחת.

"לקצבאות סיעודיות זכאים המבוטחים שהצטרפו לפוליסה הכוללת פיצוי כלכלי במקרה של הידרדרות למצב סיעודי. את הכספים הללו אפשר לקבל בצורת קצבה חודשית, או כסכום חד-פעמי. במקרה הזה, אפשר לתבוע את הפיצוי מכל חברת ביטוח בה רכשתם פוליסת ביטוח סיעודי, כלומר אפשר להגיש שתי תביעות ואפילו יותר".

יותר מ-97% הצלחה באלפי תיקים

המשרד של עו"ד עזר מתמחה בתחום נזקי גוף, ביטוח וסיעוד, ועוסק בו זה כ-15 שנה. "בתקופה זו צברנו ידע עצום, שמסייע לנו לנצח במרבית התביעות", אומר עו"ד עזר. "באלפי תיקים, רשמנו יותר מ-97% הצלחה. הסיבות פשוטות: יש לנו צוות עורכי דין מנוסה בתחום, ואנחנו מכירים היטב את אסטרטגיות הפעולה של חברות הביטוח, כך שיש לנו תשובה לכל 'טריק' שלהן. אנחנו יודעים איך להשיג את כל המסמכים הדרושים, ולמלא את הטפסים בלי טעויות שעלולות לעלות למבוטח ביוקר בהמשך".

"מתוך הבנה של מצבם הקשה של המבוטחים, אנחנו עושים הכל כדי לקצר את התהליכים ולהשיג להם פיצוי בהקדם האפשרי. בנוסף, התשלום מבוסס על ההצלחה בתיק, ולכן יש לנו אינטרס להגיע לסכומי פיצויים גבוהים, ולא להתפשר".

"העצה שלי לכל אדם שהוא או בן משפחה שלו הגיעו למצב סיעודי, היא לא לחכות לדחיית התביעה מחברת הביטוח, אלא לפנות בהקדם האפשרי לייצוג בידי עורך דין עם רקורד של הצלחות בתחום. במקרה שכבר הוגשה תביעה וחברת הביטוח דחתה אותה, חשוב לא להתייאש ולזכור שיש מה לעשות. גם כאן, ייצוג מקצועי יכול להפוך את התמונה על פיה, ולהשיג פיצויים בסכומים גבוהים עבור המבוטח", הוא מסכם.

לבדיקת זכאותכם לפיצוי או קצבה מהביטוח הסיעודי – בחרו את אזור מגוריכם:

מי שקרא את הכתבה הזאת קרא גם:

הכי נקראות

הישארו מעודכנים

מעת לעת אנו שולחים עדכונים חשובים או כתבות מעניינות בתחום המשפט. אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו