עו"ד דניאל ברק: "עברתם תאונה? מי שלא מכיר את הזכויות שלו, מפסיד הרבה כסף"

הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ועבודה יכולים להגיע למיליוני שקלים, ולשפר משמעותית את איכות החיים. הבעיה: אנשים לא מודעים לזכויותיהם ותביעות רבות נדחות על הסף בידי חברת הביטוח. כך תגדילו את הסיכוי שלכם להצליח
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

דן, בן 56, רכב על אופניים חשמליים בזמן שרכב פגע בו, ונפצע באורח קשה. אבל כאשר הוא תבע את חברת הביטוח כדי לקבל פיצויים על התאונה, טענה חברת הביטוח כי אינה חייבת לפצות את דן, בטענה שבתי המשפט המחוזי והשלום קבעו כי מי שמחזיק באופניים חשמליים, חייב לרכוש ביטוח משלו.

"ישראלים רבים נפגעים מדי שנה בתאונות, ולא יודעים שאפשר להגדיר אותן כתאונת דרכים או תאונת עבודה, מה שמאפשר לתבוע פיצויים על הפגיעה מחברות הביטוח ו/או מהביטוח הלאומי", אומר עו"ד דניאל ברק, העומד בראש משרד הכהן-ברק, הממוקם  בחיפה ובתל אביב. "הם גם לא מכירים את הזכויות שלהם במקרה תאונה, ועלולים להפסיד הרבה כסף".

אתה בעצם אומר שגם אם חברת הביטוח דוחה את התביעה, אפשר לקבל פיצוי?

"בהחלט. אסור להתייאש גם במקרה שחברת הביטוח דוחה את התביעה בטענות שונות ומשונות. במקרה של דן, לא ויתרנו על פיצוי עבורו למרות הטענה של חברת הביטוח. הגענו להסדר פשרה בהמלצת בית המשפט, לפיה דן יקבל פיצוי כולל בסך של 2.7 מיליון שקל מחברת הביטוח".

דלת הרכב נטרקה על היד? זו תאונת דרכים

לדברי עו"ד דניאל ברק, "במקרה של פגיעה, יש לבדוק היטב מה הן זכויותיך. לדוגמה, אם בתאונה מעורב רכב, זו יכולה להיות מוגדרת כתאונת דרכים – בין אם היית ברכב, או הלכת ברגל. גם אם הרכב כלל לא נסע, אלא נפגעת מטריקת הדלת על היד או הרגל, בתיקון פנצ'ר או בדיקת הרדיאטור, זו עשויה להיות תאונת דרכים לפי ההגדרה. אנשים רבים לא יודעים שאפילו כשהם בעצמם אחראים לתאונה שבה הם נפגעו, הם זכאים לתבוע פיצויים מחברת הביטוח". עו"ד ברק מסביר כי "גם במקרה ונהגת ברכבך והתנגשת באשמתך בקיר או גדר הפרדה ונפגעת בגופך הינך זכאי לפיצוי מלא על נזקי הגוף".

ומתי אפשר לקבל פיצוי על תאונת עבודה?

"תאונה שהתרחשה בדרך לעבודה או במסגרתה, יכולה להיות תאונת עבודה. בנוסף, תאונות עבודה הן למשל נפילה מסולם, פציעה ממכשיר חד, החלקה על רצפה רטובה, או מחלות מקצוע שקשורות לתנאים במקום העבודה, כמו מחלות עור, טנטון, סרטן ריאות ועוד. תאונות אלה יכולות לגרום לאובדן כושר עבודה, כלומר, לפגוע באפשרות של האדם להתפרנס כפי שהיה רגיל. מי שמחזיק בכיסוי ביטוחי מתאים, יכול לתבוע במקרה כזה גם מביטוח לאומי וגם מהפוליסה שלו".

כדי לבדוק את הסיכוי שלכם בתביעת פיצויים לאחר תאונה, בחרו את מקום המגורים שלכם:

איך מגישים תביעה?

עו"ד ברק מציין כי תהליך התביעה מול חברת הביטוח או מול הביטוח הלאומי הוא ארוך ומסובך, ומי שנכנס אליו בלי ידע וניסיון, עלול לעשות טעויות קשות שיפגעו בסיכוייו לקבל פיצוי הולם. "ייצוג משפטי בידי עורך דין שמכיר היטב את התחום, ויודע איך מתנהלות חברות הביטוח, מעלה מאוד את סיכויי ההצלחה ואת גובה הפיצוי", הוא אומר.

"במקרה של אובדן כוח עבודה, למשל, הנפגע צריך להגיש תביעה כדי לזכות בפיצויים שיסייעו לו להתמודד עם המצב החדש, לממן את הטיפולים והעזרים הרפואיים להם הוא זקוק ועוד. את התביעה ניתן להגיש מול המוסד לביטוח לאומי ו/או מול חברת הביטוח, בהתאם לפוליסה שנרכשה. אובדן כושר עבודה הוא תחום סבוך ומורכב, ולכן, ייצוג בידי עורך דין מומחה לתביעות בגין אובדן כושר עבודה הוא לא המלצה, אלא הכרח במקרים כאלו".

"מייצגים רק נפגעים, מתוך עיקרון"

משרד הכהן ברק פועל מאז 1975, ובעשורים שחלפו ייצג עשרות אלפי נפגעים בתביעות נזיקין וביטוח. המשרד מתמחה בתביעות תאונות דרכים, תאונות עבודה, אובדן כושר עבודה ,רשלנות רפואית ותביעות על פי פוליסות ביטוח שונות. "מתוך עיקרון, אנחנו מייצגים אך ורק נפגעים, ולא את חברות הביטוח", מדגיש עו"ד דניאל ברק. "כך אנחנו יכולים להבטיח שאנחנו נאמנים אך ורק לאינטרסים של הלקוחות שלנו".

"לאורך השנים ניהלנו מאבקים חסרי פשרות וליווינו באופן קרוב, אישי ואכפתי אזרחים מכל המגזרים וקשת האוכלוסייה בישראל. הניסיון העשיר והידע המעמיק שרכשנו הוביל להצלחות רבות ומוכחות בתביעות נזקי גוף וביטוח, בהליכים מול המוסד לביטוח לאומי, בתביעות רשלנות כנגד בתי חולים, קופות חולים ומוסדות רפואיים נוספים, והשגנו ללקוחותינו פיצויים בסכומים גבוהים, המגיעים להם על פי חוק. כל זאת, ששכר הטרחה משולם בעיקר כאחוזים מהפיצוי שמתקבל.

"לאחר טיפול בעשרות אלפי מקרים של תאונות דרכים ותאונות עבודה, אני יכול לומר בוודאות שבחירה בעורך הדין הנכון עשויה לקבוע את עתידם הכלכלי של הנפגעים ולעיתים זוהי אחת ההחלטות החשובות בחייהם. אני ממליץ בחום לכל נפגע ונפגעת – בדקו היטב ובחרו באיש המקצוע המיומן והמנוסה ביותר", הוא מסכם.

כדי לבדוק את הסיכוי שלכם בתביעת פיצויים לאחר תאונה, בחרו את מקום המגורים שלכם:

מי שקרא את הכתבה הזאת קרא גם:

הכי נקראות

הישארו מעודכנים

מעת לעת אנו שולחים עדכונים חשובים או כתבות מעניינות בתחום המשפט. אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו