עו"ד רונית כהן מגן יבנה: "מי שנפגע בתאונה ולא תובע את הביטוח, מפסיד כסף"

כולם יודעים שמי שנפגע בתאונת עבודה יכול לקבל פיצוי, אבל האם ידעתם שגם אם התאונה היתה בדרך לעבודה או ממנה, ניתן לתבוע את הביטוח הלאומי ואת המעסיק, בדרך לפיצויים של עשרות ומאות אלפי שקלים?
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

א' בן 42 מאזור השפלה, עבד כנגר שכיר. במהלך עבודתו נפגע בכף ידו הדומיננטית, שנשברה במספר מקומות. כתוצאה מפגיעתו, לא יכול היה לשוב לעבודתו כנגר, והתקשה למצוא מקור פרנסה. לעומתו, פ', בן 23 מגדרה שעבד כשליח פיצה, החליק מהאופנוע בתאונה שגרמה לו לשברים בצלעות וביד וכן פריקת כתף.

"גם א' וגם פ' נפגעו בתאונת עבודה, לפי החוק", מסבירה עו"ד רונית כהן, בעלת משרד עו"ד בגן יבנה העוסק בדיני נזיקין. "אנשים רבים נפגעים בתאונות דרכים, תאונות עבודה או תאונה שנגרמה ממפגע בשטח של רשות ציבורית או גוף פרטי. ברוב המקרים, הנפגעים לא מכירים לעומק את כל הזכויות שמגיעות להם, הן מחברות ביטוח, הן מביטוח לאומי והן מהגוף שבשטח שלו הם נפגעו. כך הם מפספסים פיצויים שיכולים להיות גבוהים מאוד.

"כך לדוגמה, במקרה של א', שהוא נפגע מובהק של תאונת עבודה, הגשנו עבורו תביעה לביטוח לאומי וייצגנו אותו בכמה ועדות רפואיות. הוא הוכר כנכה לצמיתות בשיעור של 63% ומקבל קצבה של 10,000 שקל לכל חייו, סכום של כ-5 מיליון שקל במצטבר. גם במקרה של פ' תבענו על תאונת עבודה, ואחרי שייצגנו אותו בוועדות הוא קיבל נכות של 18.53% לצמיתות ופיצוי חד-פעמי של 82 אלף שקל. תבענו גם את חברת הביטוח של האופנוע, והוא קיבל עוד 280 אלף שקל".

נפגעתם בתאונה ומעוניינים לבדוק אם מגיע לכם פיצוי כספי? בחרו את קבוצת גילכם:

החליקה בקאנטרי וקיבלה 128 אלף שקל

עו"ד כהן, שלקוחותיה מגיעים מכל האזור, מנס ציונה ורחובות ועד יבנה, גדרה, אשדוד, קרית מלאכי ואשקלון, מסבירה כי "כל פגיעה שמעורב בה רכב יכולה להיות מוגדרת תאונת דרכים, אפילו אם בטעות הדלת נסגרה לך על כף היד, או שנחבלת בזמן החלפת צמיג עם תקר. באותה מידה, פגיעה בדרך לעבודה או ממנה, או בנסיעת עבודה, יכולה להיות מוגדרת תאונת עבודה, כך שאפשר לתבוע את חברת הביטוח של המעביד או כל מזיק אחר שגרם לנזק.

"חשוב להכיר גם את נושא הפגיעה במרחב הציבורי, למשל נפילה בגלל מדרכה משובשת, בור בכביש, מכסה ביוב בולט, גידור לא תקין וכו'. במקרה כזה, כדאי לבדוק אפשרות תביעה מול העירייה, הרשות המקומית או הגוף הפרטי האחראי ויש יתרון כאשר עורך הדין מכיר את האזור ואת הנפשות הפועלות במועצה או בעירייה המקומית.

"ייצגנו אישה בת 76 מיבנה שהחליקה בקאנטרי קלאב בגלל רצפה רטובה. לאחר דין ודברים מול חברת הביטוח של הקאנטרי קלאב, השגנו לה פיצוי של 128 אלף שקל".

"חברות הביטוח ממציאות תירוצים"

לדברי עו"ד כהן, "אחת הבעיות הגדולות בתחום הביטוח היא שאנשים נפגעים וסובלים מנזקים, אבל כשהם פונים לחברות הביטוח, הם מגלים שדוחים אותם בכל מיני תירוצים, הכל כדי לא לתת להם את הכסף שמגיע להם. חברות הביטוח מעוניינת למסמס ולעכב כל תביעה אפשרית, ועושות כל מיני תרגילים כדי לדחות את התביעה לחלוטין, או לתת סכומי כסף מגוחכים, וגם זה רק זמן ארוך אחרי התביעה".

"לכן, למי שרוצה לוודא שהוא מקבל את מלוא הזכויות שלו ואת מקסימום הפיצויים האפשרי, כדאי לפנות לעורך דין שמבין את התחום היטב, מכיר את חברות הביטוח ואת הביטוח הלאומי, בקיא בחוק ויודע מה צריך לעשות כדי לסיים את התיק בהצלחה ובזמן הקצר ביותר. לצערי, הניסיון שרכשתי בתחום מלמד שמי שתובע פיצוי בעצמו, בלי ייצוג מקצועי, לא מצליח למצות את מלוא הזכויות וסכום הפיצוי שיקבל קטן בהרבה".

"מקבלים את הפיצוי הגבוה ביותר שניתן"

עו"ד כהן עבדה כ-34 שנים בביטוח הלאומי, מתוכן 15 כמנהלת הסניף בקרית מלאכי. כך היא למדה היטב את דרכי הפעולה של הביטוח הלאומי, והכירה מקרוב בעלי תפקידים חשובים במנגנון שלו. בנוסף, נצבר במשרד ידע רפואי מקיף, המאפשר הערכה מהירה של היקף הנזק האמיתי של כל נפגע, כבר בפגישה הראשונה, לצד הערכה של סיכויי ההצלחה בתיק.

"טיפלנו כבר באלפי תיקים, עם שיעור הצלחה של יותר מ-90%", אומרת עו"ד כהן. "אנחנו מעניקים מעטפת שלמה של ליווי וטיפול, כולל ייצוג בוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי ושל חברות הביטוח, וצברנו מומחיות בניהול משא ומתן אינטנסיבי אל מול הגורמים הנתבעים והשגת הכסף בזמן קצר יותר".

"אין תחליף לניסיון, מקצועיות וידע. אנחנו מעניקים ללקוחותינו את כל מה שצברנו ולמדנו ב-35 שנות ניסיון בתחום, ומנהלים מאבק בלתי מתפשר ונחוש מול כל הגורמים הרלוונטיים, עד למיצוי מלוא זכויות הנפגע. לקוחותינו יקבלו תמיד את הפיצוי הגבוה ביותר שאפשר היה להשיג עבורם", מסכמת עו"ד כהן.

נפגעתם בתאונה ומעוניינים לבדוק אם מגיע לכם פיצוי כספי? בחרו את קבוצת גילכם:

מי שקרא את הכתבה הזאת קרא גם:

הכי נקראות

הישארו מעודכנים

מעת לעת אנו שולחים עדכונים חשובים או כתבות מעניינות בתחום המשפט. אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו