הייתם מעורבים בתאונת דרכים? כנראה שמגיע לכם פיצוי כספי

ישראלים רבים לא מודעים לכך שמגיעים להם פיצויים, לעיתים ממספר גורמים, לאחר שעברו תאונה מכל סוג. "אם נפגעתם בתאונה כלשהי, גם אם הנזק לא נראה גדול במיוחד , אפשר לקבל פיצויים שיכולים להגיע למיליון שקלים ויותר", אומר עו"ד דרור תגר
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

האם אתם יודעים מה הזכויות שלכם במקרה של תאונה חלילה? בכל שנה מתרחשות בישראל תאונות דרכים רבות שמהוות גם תאונות עבודה, אבל הנפגעים לא תמיד מודעים לזכויות שלהם, ובגלל זה מפסידים הרבה מאוד כסף.

"תאונות דרכים שנגרמו בדרך לעבודה או חזרה ממנה, או במסגרת נסיעה במהלך העבודה, הן תאונות עבודה לכל דבר", מדגיש עו"ד דרור תגר, שמשרדו מתמחה בתביעות נזיקין בעקבות תאונות. "גם במקרה של תאונות דרכים וגם בתאונות עבודה, אנשים רבים לא מכירים את כל הזכויות שמגיעות להם – גם מהביטוח הלאומי, וגם מחברות ביטוח".

לדבריו, "במקרים רבים מדובר בלא מעט כסף. "המשרד שלנו ייצג את ינאי (שם בדוי), בן 20 מאזור הדרום שעבר תאונת דרכים, וקיבל פיצוי של יותר ממיליון שקלים. במקרה אחר, טל (שם בדוי) גבר בשנות ה-40 לחייו שחלה בסרטן ריאות כתוצאה מעבודתו בליטוש אבנים, קיבל פיצוי של כמיליון שקלים. באחד התיקים המעניינים שלנו, אלונה (שם בדוי), אישה בת 78 שנפגעה בתאונת דרכים, קיבלה פיצוי גבוה לגילה בסך 115 אלף שקל".

"ההגדרה לתאונות דרכים רחבה יותר ממה שחושבים"

עו"ד תגר מסביר כי מקרים רבים יותר ממה שמקובל לחשוב, מוגדרים כתאונת דרכים. "ברגע שמעורב כלי רכב, יכול להיות שמדובר בתאונת דרכים. גם אם נפלתם בכניסה או ביציאה מהרכב, או שהדלת נטרקה לכם על היד, נפצעתם תוך כדי תיקון פנצ'ר או בדיקת רדיאטור, או אפילו כשדחפתם את הרכב כדי להניע אותו – ניתן לטעון כי מדובר  בתאונת דרכים ולדרוש את הפיצוי בהתאם לכך.

"אותו כלל תקף גם לגבי תאונת עבודה. ברגע שהפגיעה נגרמה כשהייתם בעבודה, בנסיעה שקשורה לעבודה, ואפילו בדרך מהבית לעבודה או בחזרה, זו יכולה להיחשב תאונת עבודה. חשוב לדעת שבמקרה זה, אפשר לתבוע את חברות הביטוח של המעביד או כל מי שגרם לנזק, בנוסף לביטוח הלאומי, כדי לקבל פיצויים. אפילו במקרים שנראים אבודים אפשר לקבל פיצוי, כמו לדוגמה הולך רגל שנפגע על ידי רכב לא מבוטח, נהג ללא רישיון או ללא כיסוי ביטוחי".

מעוניינים לבדוק את הסיכויים שלכם לקבל פיצוי? לחצו על קבוצת גילכם:

"להבין איך למקסם את סיכויי ההצלחה"

"לדעתי, כבר בשלב הראשוני, לאחר הפגיעה, חשוב לפנות לעו"ד מקצועי בתחום הנזיקין, שיידע לומר בוודאות אם אכן אפשר לקבל פיצוי ואם כדאי להיכנס לתהליך של תביעה. אותו עו"ד גם יידע מה דרישת הפיצוי הריאלית ואיך למקסם את סיכויי ההצלחה. פנייה מהירה לאיש מקצוע היא קריטית לקבלת הפיצוי המירבי", מדגיש עו"ד תגר.

"כמי שמתמחה זה 30 שנה בתחום הנזיקין, עם ניסיון של אלפי תיקים , שחלקם מורכבים מאוד, אני מכיר היטב את אסטרטגיית הפעולה של חברות הביטוח ויודע להיערך אליה", מסביר עו"ד תגר. "בנוסף, אני מייעץ ללקוחות איך למקסם את הזכויות שלהם גם מגופים  נוספים. למשל, בתאונת דרכים צריך לבדוק אפשרות לקבל פיצוי מחברת הביטוח המבטחת את הרכב, וגם מביטוח לאומי, ביטוחים פרטיים ועוד".

"שכר הטרחה נגזר מההצלחה של התיק"

"כשאני מקבל טיפול בתיק, המטרה שלי היא לצמצם ככל האפשר את הטרחה ללקוח ולטפל בשבילו בכל מה שצריך", אומר עו"ד תגר. "למשל, במקרה של תאונת עבודה ההתנהלות העיקרית היא מול חברת הביטוח של המעסיק, ולנפגע נוח  לא להתעמת עם המעסיק אלא לתת לעו"ד לעשות את זה".

עו"ד תגר מטפל בתיקים מכל הארץ, בלי שהלקוחות יצטרכו להגיע עד למשרדו. חשוב גם לדעת שבתיקי נזיקין, שכר הטרחה של עורך הדין הוא פועל יוצא של ההצלחה ומשולם בדרך כלל כאחוזים מהפיצוי שמתקבל. "אנחנו פועלים לקבלת הפיצוי המקסימלי, בפרק זמן מינימלי, כשלכל אורך התהליך אנחנו זמינים ללקוחות ושומרים על יחס אישי ותומך".

"הניסיון שלי עוזר  לי לקבל פיצויים הולמים גם במקרה שהפגיעה נראית לא חמורה במיוחד, ובוודאי במקרים של פציעה קשה. בזכות אותו ניסיון, אני גם מוביל את התהליך מול חברות הביטוח", אומר עו"ד תגר ומסכם: "בכל מקרה כדאי תמיד לפנות לעורך דין מנוסה ובכיר לבירור הזכויות ומיצויין במקרה של תאונה".

מעוניינים לבדוק את הסיכויים שלכם לקבל פיצוי? לחצו על קבוצת גילכם:

מי שקרא את הכתבה הזאת קרא גם:

הכי נקראות

הישארו מעודכנים

מעת לעת אנו שולחים עדכונים חשובים או כתבות מעניינות בתחום המשפט. אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו