לא וויתרו: 12,000 ש”ח קצבה חודשית מהביטוח הסיעודי

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מבוטחים רבים משלמים סכומי עתק לאורך השנים עבור הביטוח הסיעודי, ומגלים ברגע האמת שחברת הביטוח מתנערת מהם. “חשוב לפעול למיצוי הזכויות, מדובר בסכומים שיבטיחו ביטחון כלכלי וטיפול מיטבי בתקופה מאוד מורכבת”

ר.מ בת 61, נפגעה בתאונה, שברה את עצם הירך וסבלה מפגיעות אורטופדיות נוספות. היא פנתה לעורך דין על מנת שיטפל בענייני התביעה והוא גילה שמגיע לה סכום חודשי נכבד בזכות הביטוח הסיעודי שלה.

“לאחר שקיבלנו את התיק שלה ביצענו ניתוח עומק של המצב, עברנו על כל התיעוד הרפואי שלה, דאגנו שמומחה בגריאטריה יבדוק אותה וייתן חוות דעת לגבי מצבה הסיעודי, והגשנו תביעת סיעוד לחברות הביטוח בהן הייתה מבוטחת”, מספר עו”ד אייל בן ישי, בעל משרד עורכי דין המתמחה בתביעות ביטוח. “בסופו של יום, חברות הביטוח אישרו את התביעה והיא מקבלת פיצוי חודשי כולל של כ- 12,000 ש”ח למשך חמש שנים”.

חברות הביטוח מתנערות

תחום הביטוח הסיעודי הוא תחום סבוך: למרות שמחיר הביטוח גבוה מאוד, הוא ביטוח פופולארי מאחר ועלויות הטיפול הנדרש במקרה של סיעוד הן למעלה מ-10,000 שקל בחודש. כלומר, פיצוי מביטוח סיעודי בגובה אלפי שקלים בחודש, יכול לשנות את איכות חייו של המטופל באופן משמעותי, ולאפשר לו להתמודד עם מצבו ברווחה.

אבל הכסף הגדול בתחום גורם גם לאפקט שלילי על נכונות חברות הביטוח לשלם למבוטחים. “בגלל שמדובר בפיצוי יקר, החברות מערימות קשיים רבים, מסרבלות את הליך בירור התביעה, ומוצאות סיבות שונות ומשונות מדוע לא לשלם. הן מנסות להתיש את המבוטח, שגם כך מתמודד עם קשיים בגלל מצבו הרפואי”, מסביר עו”ד בן ישי, ומוסיף, “תביעות סיעוד הן תביעות שדורשות ליווי מקצועי ומומחיות ספציפית. אלו תביעות מורכבות ועל מנת להצליח בהן, חשוב להיעזר בעורך דין מנוסה המתמחה בתחום”.

כדי לבדוק את סיכוייכם לקבל פיצוי מהביטוח הסיעודי, בחרו את התשובה המתאימה:

"התשלום ניתן גם לסיעודיים שגרים במוסד"

“אדם נחשב סיעודי כאשר הוא אינו מסוגל לבצע 3 או יותר פעולות פשוטות, כגון לעבור ממצב שכיבה למצב ישיבה לבד, להתרחץ לבד, להתלבש ולהתפשט לבד, לאכול ולשתות לבד, לשלוט על סוגרים ולהתנייד”, מסביר עו”ד בן ישי. במקרה שאדם מוכר כסיעודי, ניתן להגיש תביעה לקבל פיצוי מהביטוח הסיעודי של קופות החולים, מפוליסות סיעודיות פרטיות וממחלקת הסיעוד במוסד לביטוח לאומי.

הפוליסות מעניקות למבוטח פיצוי חודשי שנועד לממן עלויות כמו עזרה נוספת, רכישת תרופות ואביזרים, ביצוע התאמות בדירה או מימון שהות במוסד טיפולי, והוצאות מחייה. התשלום ניתן לאדם הסיעודי בין אם הינו מטופל בביתו ובין אם הוא מטופל במוסד.

"ניתן לקבל פיצוי עד 3 שנים אחורה"

תקופת ההתיישנות של תביעת ביטוח סיעודי היא שלוש שנים. “גם אם מבוטח לא מיצה את זכויותיו ולא תבע את חברת הביטוח באופן מיד לאחר שהפך לסיעודי, הוא יכול להגיש תביעה לקבלת פיצוי עד 3 שנים אחורה”, מסביר עו”ד בן ישי.

“מבוטחים רבים פנו לחברות הביטוח ונדחו משלל סיבות: הן קבעו שלא מדובר במצב סיעודי, או בגלל שהתקיים חריג כלשהו בתנאי הפוליסה, אך צריך להבין שקביעת חברת הביטוח היא לא סוף פסוק: ניתן לערער ולתבוע כדי לקבל את מה שמגיע. עם זאת, ברגע שהיתה דחייה של חברת הביטוח, המקרה הופך מורכב יותר ויש צורך בטיפול מקצועי, קפדני וצמוד ולכן ההמלצה היא כבר בשלב הראשון להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום”.

אינטרס משותף

“במסגרת ניהול התביעה אנו מלווים את התובעים באופן צמוד, בעזרת רופאים מומחים מובילים בתחומם. שכר הטרחה משולם רק בתום הטיפול בתביעה, מתוך סכום הפיצוי שמתקבל מחברת הביטוח, כך שיש לנו אינטרס משותף עם הלקוח ולעולם לא ניקח תיק שאין בו סיכוי”, מדגיש עו”ד בן ישי.

“זה מקומם לראות אנשים שכל חייהם שילמו אלפי שקלים בשנה, נדחים על ידי חברות הביטוח בנקודה בה הם זקוקים לביטוח יותר מכול. אסור לאף מבוטח לוותר על זכויותיו רק בגלל שחברת הביטוח מתנערת ממנו, וחשוב לזכור שמדובר בכסף שיבטיח ביטחון כלכלי וטיפול מיטיב”.

כדי לבדוק את סיכוייכם לקבל פיצוי מהביטוח הסיעודי, בחרו את התשובה המתאימה:

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

כתבות חמות

דילוג לתוכן