אם נפגעתם בתאונת דרכים – מגיע לכם פיצוי

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

“כל נפגע גוף בתאונה קלה או קשה כנראה זכאי לפיצוי”. כך מסביר עורך הדין ערן שפילינגר, שפעיל בתחום תאונות הדרכים כבר למעלה מעשור. בדקנו למה חשוב לפנות לייצוג משפטי לאחר התאונה וכמה זה צפוי לעלות

מדי שנה, כ-150 אלף ישראלים נפגעים בתאונת דרכים. חשוב שכל נפגע גוף יידע כיצד עליו לפעול בעת תאונה, על מנת שיוכל לתבוע בעתיד את חברת הביטוח במידת הצורך.

“לנפגעי תאונות דרכים יש 7 שנים לתבוע את חברת הביטוח בגין הנזק שנגרם להם”, אומר עו”ד ערן שפילינגר. “אך לא כולם מודעים לזכויות שלהם ורבים מוותרים מראש על הפעולות שיש לעשות לאחר תאונה כי הם בטוחים ש’לא קרה כלום’. בפועל, ישנן לא מעט פגיעות שמחמירות עם הזמן כמו פגיעות גב, כאבים מפושטים בגוף או פגיעות עצביות שלא מאובחנות מיד”.

חשוב לדעת כי בניגוד לנזקים ברכוש, בפגיעות גופניות, הנגרמות כתוצאה מתאונת דרכים, לכל אדם יש זכות לתבוע פיצויים – גם אם הוא הצד הפוגע או האשם, ובלבד שהיה ביטוח חובה בתוקף, כאשר במקרים מסוימים ניתן לתבוע גם כאשר לא היה ביטוח חובה בתוקף. נפגעי גוף זכאים לפיצוי מהביטוח. זה יכול להיות פיצוי בגובה כמה אלפי שקלים במקרים קלים, וזה יכול להגיע לפיצוי בגובה של מיליונים במקרים קשים.

כדי לבדוק אם גם אתם יכולים לקבל פיצוי בשל תאונת דרכים, ענו על השאלון הקצר הבא:
האם נפגעתם בתאונת דרכים ב-3 השנים האחרונות?

"חברות הביטוח מעדיפות לא לשלם"

“לחברות הביטוח אינטרס להוריד את גובה הפיצוי ככל שניתן, ובמקרים רבים הן נוהגות להערים קשיים על המבוטחים”, מסביר שפילינגר. “כמשרד ותיק ומנוסה בתחום, יש לנו היכרות עמוקה עם הרבדים השונים של החוק, פסקי הדין הרלוונטיים, הפוליסה והערכת הסיכוי לקבלת פיצויים מחברות הביטוח. אנחנו פעילים בתחום מעל עשור ומייצגים בין היתר גם חברות ביטוח. ההיכרות עם שני צדי המתרס הפכה אותנו למומחים בקריאת וניתוח הסיטואציה המשפטית ויש לנו יכולת לבחור את המהלכים שימקסמו את גובה הפיצויים בזמן הקצר ביותר”, הוא מסביר.

פיצוי של כרבע מיליון ש"ח - בלי להגיע לבית המשפט

משרד הבוטיק שבראשו עומד עו”ד שפילינגר מתמחה בתחום הנזיקין ותביעות הביטוח, מה שאיפשר לו להעניק מגוון פתרונות ללקוחותיו גם במקרים מורכבים ביותר המגיעים לבית המשפט.  יחד עם זאת המשרד מתגאה גם ביכולת להשיג ללקוחות פיצויים מכובדים כמו במקרה של יוסי ( שם בדוי ), רוכב אופנוע מתל אביב שנפל לא רחוק ממקום מגוריו ופרק את הכתף.
יוסי סבל מכאבי גב מהנפילה ולמרות שבבית החולים לא היו ממצאים רפואיים על פציעתו בגב הצלחנו להגיע לסכום פיצוי של מעל ל- 230 אלף ש”ח, בלי צורך להגיע לבית המשפט. 

“אנחנו פועלים בנחרצות על מנת שכל לקוח שלנו יקבל את הפיצוי אליו הוא זכאי, כמובן בהתאם לכל המשתנים. אך כמעט תמיד אנחנו מצליחים להיות יצירתיים בשביל להגיע לפתרון מול כל הגופים שאחראיים לפצות את הלקוח שלנו”. הוא אומר.

לא לפספס את חלון ההזדמנויות – 7 שנים מהתאונה

עו”ד ערן שפילינגר מציין כי פנייה לעורך דין חשוב שתיעשה סמוך ככל הניתן לרגע הפגיעה בגלל היכולת למנוע טעויות שרבים מהנפגעים עושים: “נפגע בתאונת דרכים צריך כמובן קודם כל לפנות לגורם רפואי שיטפל בו ויאבחן את מצבו, אך גם הפניה לעורך דין מומחה בתחום, צריכה להיעשות בסמוך לרגע התאונה . חשוב מאד לשמור את המסמכים הרפואיים גם אם המקרה היה לפני מספר שנים”.

מה מונע מאנשים לפנות לעורך דין לאחר תאונת דרכים?

“שני גורמים שאנחנו נתקלים בהם שוב ושוב: רכיב האשמה והכסף. אנשים חייבים להבין כי אין כל חשיבות למי אשם בתאונה. נהג שהיו לו בזמן התאונה רישיון בתוקף וביטוח זכאי לפיצוי במידה שנפגע גם אם הוא האשם בתאונה. לגבי התשלום, חשוב לדעת כי שכר הטרחה נקבע לפי אחוזים מסכום הפיצוי – ומשולם רק כאשר הלקוח מקבל את הכסף”, מדגיש שפילינגר.

“חברות הביטוח עשויות לנצל טעויות שנפגעים עושים בתום לב, אך עורך דין מנוסה ינחה כיצד להימנע מטעויות, יזהה במהירות את חומרת הפגיעה וישיג את הפיצוי המקסימלי, אומר שפילינגר. למרות זאת, במשרד מסבירים כי גם בפנייה כעבור שנים מרגע הפגיעה, ניתן להגיש תביעה. כשמדובר בנפגע שהוא קטין ביום התאונה, עומדת לו הזכות להגשת התביעה עד גיל 25 (7 שנים מיום הגיעו לגיל 18).

כדי לבדוק אם גם אתם יכולים לקבל פיצוי בשל תאונת דרכים, ענו על השאלון הקצר הבא:
האם נפגעתם בתאונת דרכים ב-3 השנים האחרונות?

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

כתבות חמות

דילוג לתוכן