סובלים מנזק גופני בגלל תאונת דרכים? אל תוותרו על פיצוי

במקרים רבים, פגיעה בתאונת דרכים יכולה לזכות אתכם בפיצוי משמעותי. הבעיה: ישראלים רבים לא יודעים מה מגיע להם, ומפספסים הזדמנות לקבל את כספי הפיצויים מחברת הביטוח
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מיטל, בת 58 מנתניה, החליקה כשנכנסה לרכבה במטרה לנסוע לעבודה, וספגה חבלת ראש קשה. אך בעוד שאנשים רבים באותו מצב לא יודעים כלל כי באפשרותם להגיש תביעה, מיטל ידעה זאת והצליחה לקבל תגמולים של יותר מ-330 אלף שקל. זאת, לאחר שהוכרה בביטוח הלאומי כנפגעת תאונת עבודה.

"יש אנשים רבים שעברו תאונת דרכים כבר לפני כמה חודשים או שנים ובעקבות כך סבלו מנזק גופני משמעותי, ועדיין סובלים ממנו עד היום", אומר עו"ד ערן שפילינגר. "במקרים כאלה, סביר להניח שמגיעים להם פיצויים. לא משנה מי היה אשם בתאונה, או אם מדובר בנהג, בנוסע, ברוכב אופנוע או הולך רגל: חשוב מאוד לבדוק בהקדם אם מגיע לכם פיצוי כספי מחברת הביטוח, מהביטוח הלאומי או משניהם.

"יש גם אנשים שנפגעו בתאונה לפני שנים והיום סובלים מתופעות שונות שיכולות להיות קשורות לכך, בלי להיות מודעים לזה. מדובר, למשל, בכאבי ראש, מיגרנות חמורות, כאבי גב וברכיים ועוד. מאחר שיש חלון הזדמנויות של שנים ספורות לתבוע על נזק גופני בתאונת דרכים, צריך לבדוק בהקדם אם הבעיה נובעת מתאונה שעברתם, ואיזה פיצוי מגיע לכם".

אל תתנו לחברת הביטוח תירוץ לדחות אתכם

"תאונת דרכים זה עניין מלחיץ, גם אם היא קלה יחסית", אומר עו"ד שפילינגר. "נפגעים רבים מעדיפים לחזור לשגרה מהר ככל האפשר, אפילו אם הם סובלים מכאבים בצוואר, למשל. זו טעות חמורה. חשוב מאוד לפנות לטיפול רפואי מיד לאחר התאונה, כדי לברר מה הנזק שנגרם לכם וגם כדי שתוכלו להוכיח שנפגעתם בתאונת הדרכים ולא באירוע אחר.

"נתקלתי בנפגעי תאונות דרכים שהזמינו להם אמבולנס לזירת התאונה אבל עקב לחץ, וחשש להשאיר את הרכב בצד הכביש, הם סירבו להתפנות לטיפול רפואי. חשוב לדעת שכך הם פוגעים בעצמם, ולמעשה עוזרים לחברת הביטוח להימנע מתשלום הפיצויים. אחרי הכל, החברות הללו רק מחפשות תירוץ לשמור את הכסף אצלן. גם אם לא הוזמן אמבולנס, פנו בעצמכם לבדיקה רפואית ושמרו היטב את כל המסמכים הרפואיים".

מעוניינים לבדוק את זכאותכם לפיצויים עקב תאונת דרכים? בחרו את קבוצת גילכם:

פנייה לעו"ד תמנע טעויות יקרות בתהליך

במקרה של תאונת דרכים, אומר עו"ד שפילינגר, חשוב קודם כל לתעד את כל מה שהתרחש. "צלמו בסלולרי את הרכב שלכם, את הרכב הפוגע ואת הנזק שנגרם לכם. אם התאונה קשורה לעבודה, למשל נפגעתם בדרך לעבודה או חזרה ממנה, או בנסיעת עבודה, התקשרו מיד למעסיק וספרו לו שנפגעתם. מומלץ גם לתעד את השיחה הזו. מיד לאחר מכן, פנו לטיפול רפואי ואל תשכחו לציין שהייתם מעורבים בתאונת דרכים".

השלב הבא, לדברי עו"ד שפילינגר, הוא פנייה לעו"ד המתמחה בתחום. "הניסיון שלי מראה שיש אנשים שמנסים לתבוע לבד את הביטוח הלאומי או חברת הביטוח, אבל הם לא יודעים מה בדיוק לעשות, איך למלא את הטפסים ומה גובה הפיצויים שמגיע להם לקבל. כתוצאה מכך, הם עושים טעויות שגורמות לדחייה של התביעה, או לצמצום משמעותי של הפיצויים, וזה פספוס גדול. עו"ד שמכיר טוב את התחום יודע בדיוק מה לעשות כדי להשיג עבור הלקוח את מלוא הפיצויים שמגיעים לו, במהירות האפשרית".

"הלקוחות משלמים רק אם התביעה מצליחה"

עו"ד שפילינגר, אשר משרדו עוסק בתביעות נזיקין ותביעות ביטוח, ייצג בעבר בעצמו חברות ביטוח. המשרד מעניק מעטפת שירותים מלאה ללקוחות ופועל מול כל הגופים הרלוונטיים – חברות הביטוח, קרנית, תביעה לפנסיית נכות ולביטוח לאומי.

"חשוב לדעת שהתשלום על תביעות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים הוא רק לפי ההצלחה בתיק, כך שלנפגע תאונת דרכים שפונה לעורך דין מקצועי ומנוסה – אין מה להפסיד", אומר עו"ד שפילינגר.

מעוניינים לבדוק את זכאותכם לפיצויים עקב תאונת דרכים? בחרו את קבוצת גילכם:

מי שקרא את הכתבה הזאת קרא גם:

הכי נקראות

הישארו מעודכנים

מעת לעת אנו שולחים עדכונים חשובים או כתבות מעניינות בתחום המשפט. אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו