נפגעתם בתאונת דרכים? כנראה מגיע לכם פיצוי כספי

תאונת דרכים היא אירוע מלחיץ, אבל חשוב לזכור לתעד היטב את הפגיעה והמעורבים בה ולפנות לבירור רפואי בהקדם האפשרי, תוך שמירה על כל המסמכים הרפואיים. כך, מסביר עו"ד ערן שפילינגר, תוכלו לשפר את הסיכויים לקבל את הפיצוי שבאמת מגיע לכם
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מיטל (שם בדוי), בת 58 מנתניה, החליקה כשנכנסה לרכבה וספגה חבלת ראש קשה. רבים אחרים במצבה היו מקבלים את רוע הגזירה, ולא היו מתארים לעצמם שלמעשה, הם זכאים לפיצוי כספי ניכר. אך מיטל פנתה למשרד עורכי דין, שהגיש עבורה תביעה לביטוח לאומי, בטענה שעברה תאונת דרכים בדרכה לעבודה. בעקבות התביעה היא הוכרה כנפגעת תאונת עבודה, והיא מקבלת תגמולים בסכום מצטבר של מעל 330,000 שקל.

עו"ד ערן שפילינגר, שטיפל בתביעה של מיטל, מסביר כי "לא כולם יודעים זאת אבל ברוב המוחלט של המקרים, מי שעבר תאונת דרכים שגרמה לו נזק גופני משמעותי והצריכה טיפול רפואי – זכאי לפיצויים כספיים, בין אם מדובר בהולכי רגל, בנהגים, ברוכבי אופנוע או בנוסעים ברכב שעבר תאונת דרכים. הדבר נכון גם אם התאונה נגרמה באשמתכם ולכן תמיד צריך לבדוק אם מגיע לכם פיצוי כספי מחברת הביטוח, מהביטוח הלאומי או משניהם".

"רצוי לפנות לעו"ד לפני שמדברים עם חברת הביטוח"

לדברי עו"ד שפילינגר, המייצג בתיקי תאונות דרכים בבתי המשפט זה יותר מעשור, אין ספק שתאונת דרכים היא אירוע מלחיץ מאוד. אבל, חשוב להישאר רגועים ולזכור את סדר הפעולות הבא, שיעזור לקבל את הפיצוי המגיע לכם.

"כבר בזירת התאונה, כדאי לקחת פרטים מהרכב הפוגע ומעדי ראייה. השתמשו במצלמת הטלפון הסלולרי כדי לצלם את המכוניות המעורבות, רישיון נהיגה או תעודה מזהה אחרת של הנהגים המעורבים וכן את רישיון הרכב ותעודת ביטוח החובה שלו. בהמשך, צילומים אלה יעזרו לכם להוכיח שאכן נפגעתם בתאונת דרכים ולא בנסיבות אחרות.

"אם מזמינים עבורכם אמבולנס, אל תסרבו להתפנות, גם אם יש לכם תוכניות ואפילו אם אתם ממהרים. לא פעם, נפגעים מסרבים להתפנות לקבלת טיפול רפואי כי הם נסערים מאוד, או חושבים באותו רגע שהכל בסדר איתם. זו טעות שממנה חברת הביטוח יכולה רק להרוויח. בדיקה רפואית בסמוך לתאונה היא קריטית, כדי לוודא שלא נגרם נזק גופני נוסף מעבר לזה שנראה לעין בזמן תאונה. גם אם לא הוזמן אמבולנס, יש לגשת מיוזמתכם לבדיקה רפואית ולא לשכוח להסביר שהייתם מעורבים בתאונת דרכים. שמרו היטב את כל המסמכים הרפואיים הקשורים בטיפול".

מעוניינים לבדוק את זכאותכם לפיצויים עקב תאונת דרכים? בחרו את קבוצת גילכם:

"לא להודות באשמה"

עוד מדגיש עו"ד שפילינגר, כי אם התאונה אירעה בדרך לעבודה וממנה, או במהלכה, יש ליידע את המעסיק בהקדם האפשרי ולתעד את השיחה איתו.

בנוסף, "אל תודו באשמה בתאונה. לא בכתב ולא בעל פה. בסיטואציה בה אתם נתונים, מזועזעים מהתאונה שממש עכשיו עברתם, לא בטוח שאתם מודעים למלוא נסיבות התאונה. רק איש מקצוע יכול לבדוק ולקבוע מי באמת אשם בתאונה לפי תקנות התעבורה ולכן, אל תמהרו לקחת אחריות ולהודות באשמה מתוך לחץ וסערת רגשות. אמנם, אתם זכאים לפיצוי כספי מחברת הביטוח ומהביטוח הלאומי גם אם התאונה נגרמה באשמתכם. אבל, הודאה כזו עלולה לסבך אתכם באישום פלילי-תעבורתי שלא לצורך".

מאחורי ההמלצות הללו עומדת היכרות מעמיקה של עו"ד שפילינגר עם שיטת העבודה של חברות הביטוח, שכן בעבר הוא ייצג חברות ביטוח שונות בהגנה מפני תביעות של נפגעי תאונות דרכים. ההבנה של דרכי החשיבה של הצד השני, מסייעת לו לייעל את התביעה תוך מקסום סכומי הפיצוי – ואכן, עד כה הוא טיפל בהצלחה בתביעות רבות לפיצוי נפגעי תאונות דרכים.

"התשלום הוא רק לפי הצלחה – לכן אין מה להפסיד"

משרד הבוטיק שבראשו עומד עו"ד שפילינגר עוסק אך ורק בתחום הנזיקין ותביעות הביטוח, מה שאיפשר לו להעמיק את המומחיות בתחום ולהעניק פתרונות גם במקרים מורכבים ביותר. "אנחנו פועלים בכל המישורים ומול כל הגופים שאחראיים לפצות את הלקוח שלנו: חברות הביטוח, קרנית, תביעה לפנסיית נכות ולביטוח לאומי", הוא אומר.

"אני נתקל בנפגעי תאונות דרכים שמעדיפים לא להתעסק בתביעות מול חברות הביטוח. מעדיפים לוותר על ה"תענוג" בגלל החשש מסוללת עורכי הדין של חברת הביטוח, ומההתעסקות הרבה הכרוכה בתביעה. לכל אלה אני ממליץ לפנות בהקדם להתייעצות עם עורך דין המומחה לנזיקין וביטוח.

ייעוץ כזה, יסייע להם להבין אם הם זכאים לכספי פיצויים ובאיזה היקף, וייתן להם שקט נפשי בכל הנוגע לטיפול בתביעה – מה גם שלפי החוק, התשלום לעורך הדין עבור טיפול בתביעה כזו הוא רק לפי הצלחה, כך שאין להם מה להפסיד", הוא מסכם.

מעוניינים לבדוק את זכאותכם לפיצויים עקב תאונת דרכים? בחרו את קבוצת גילכם:

מי שקרא את הכתבה הזאת קרא גם:

הכי נקראות

הישארו מעודכנים

מעת לעת אנו שולחים עדכונים חשובים או כתבות מעניינות בתחום המשפט. אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו