קיבלתם החלטה להתגרש? תישמרו על דיסקרטיות מול הצד השני

גירושין הם אחד המשברים הקשים ביותר עבור משפחה והם ישפיעו על כל בני הבית לאורך שארית חייהם. לכן, חשוב לפעול נכון וחכם עוד לפני ההחלטה הסופית להתגרש, על מנת להתוות את הדרך שבה יתנהל ההליך ולהשיג יתרון מול הצד השני "דיסקרטיות היא כלי קריטי"
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

משבר הקורונה ודאי גרם ללא מעט זוגות לחשוב על פירוק התא המשפחתי. השהייה הממושכת יחד בבית, הציפה אצל זוגות רבים בעיות ישנות וחדשות וגרמה להם להבין שעדיף לכולם אם ייפרדו. אך גירושין אינם תהליך פשוט וחשוב לפעול נכון ולחשוב אסטרטגית לפני שמתחילים בו.

"כאשר אחד הצדדים הגיע להחלטה על פרידה הדבר הראשון שהייתי ממליץ לו הוא לשמור את ההחלטה לעצמו", אומר עו"ד גולדברג יהונתן, העוסק בדיני משפחה מזה 28 שנה. "מי שיעשה את הצעד הראשון יוכל להתוות את המסלול לפרידה ולהשיג יתרון שיהיה קשה לצד השני להדביק", הוא אומר.

עורך הדין גולדברג מספר על חנה, אישה בשנות הארבעים ממרכז הארץ, שחשדה כי בעלה בוגד בה. "חנה פנתה אלינו והפעלנו חוקר פרטי שמצא שהחשדות היו מוצדקים. מייד פנינו לבית הדין הרבני שקבע שחנה תקבל השניים כתובה של 1.2 מיליון ₪ ולפיכך היא קיבלה מעל 50% מהרכוש, את המשמורת על שתי בנותיה ומזונות של 5,500 שקל מדי חודש עבורן. אם היא היתה מספרת לבעלה על החשדות ולא פונה קודם לבית הדין הרבני, היא היתה נאלצת להסתפק בהרבה פחות מכך כנראה – הפעולה הראשונית שעשתה בפנייה אלינו הבטיחה את עתידה הכלכלי".

"חשיבות מכרעת לפעול בדיסקרטיות"

ואכן, בישראל ניתן לפתוח תיק גירושין בבית הדין הרבני, ואת יתר התיקים במשפחה ניתן לפתוח בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה – לכל אחד מהם חוקים אחרים שיכולים להועיל לצד אחד ולהזיק מאוד לשני. "כל מקרה נבחן לגופו של עניין ובהתאם לנסיבות נחליט אם להגיש את התביעה  בבית משפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני, אבל מה שחשוב במיוחד הוא לקבוע את הזירה ולהקדים את הצד השני".

"לכן, ישנה חשיבות מכרעת להגיע בדיסקרטיות לעורך דין מומחה בתחום, שיידע לייעץ ולכוון את הפונה למקום שהכי ישתלם לו. גירושין הם ברוב המקרים הליך לא נעים שמוציא מבני הזוג הרבה כעסים ורגשות, כאשר משיגים יתרונות וקובעים היכן יתבצע ההליך, עולה הסיכוי שההליך יסתיים לטובתו של הצד שעשה את הצעד הראשון", מסביר עו"ד גולדברג.

רוצים לקבל ייעוץ דיסקרטי כדי להשיג יתרון בגירושין? בחרו את התשובה המתאימה:

"הצד החזק כלכלית יכול להעלים כספים בחשאי"

לדברי עו"ד גולדברג, במקרים רבים עם ההחלטה על הגירושין, או לפניה, מתחיל הצד החזק כלכלית לפעול בדרכים זדוניות כדי להעלים כספים ולטשטש אותם. "לצערי, במשפחות רבות, אחד הצדדים אחראי על הצד הכלכלי כאשר בדרך כלל מדובר בגברים. במקרים אלו, הם פועלים בחשאי לפני הגירושין להעלים כספים מחשבון הבנק המשותף, לייצר הגבלות בחשבון, להעביר כספים לחשבונות של קרובי משפחה ועוד תעלולים על מנת שלא להתחלק בכסף עם האישה, כפי שחייבים על פי החוק.

"כסף שנצבר על ידי הזוג בתקופת הנישואין הוא תמיד כסף משותף, אלא אם יש בין השניים הסכם ממון שאומר אחרת. זו עוד סיבה לפעול בדיסקרטיות ולהתייעץ עם עורך דין, כדי להימנע ממצבים שבהם הכסף כבר יצא מהחשבון והצד השני נשאר בלי כלום. לנו יש חוקרים פרטיים, יועצים כלכליים, אקטוארים ועוד גורמי מקצוע שיידעו כיצד לפעול עבור המיוצג".

ניסיון של 28 שנה שנותן יתרון נגד הצד השני

לעורך הדין גולדברג כאמור, ניסיון של 28 שנה בתחום דיני המשפחה בדגש על גירושין. במשרדו צוות רחב של עורכי דין מומחים בתחום, שבונים יחד אסטרטגיית פעולה שתתאים לאינטרסים של הלקוח. "הניסיון שיש למשרד במקרי גירושין נותן לנו יתרון עצום מול הצד שמנגד. אנחנו מגיעים עם דרך פעולה לאחר חשיבה משותפת, ולכוח שלנו יש גם השפעה פסיכולוגית על הצד השני".

לדבריו, במשרד מספקים ללקוחות מעטפת שירותים שכוללת גם התמחות במקרים שיש צורך לכונס נכסים, פשיטת רגל או אפילו פלילים, ללא צורך בשירותים של עורכי דין אחרים. "היכולת שלנו לתת מענה כולל, חוסכת ללקוחות שלנו הוצאות נוספות. הוא מקבל במקום אחד את כל מה שיצטרך על מנת לעבור את התקופה המורכבת שעומדת בפניו, על הצד הטוב ביותר", הוא אומר.

"טובת הילדים בראש"

בנוסף, לעו"ד גולדברג רישיון גם לעסוק כמגשר, ולכן, כאשר יש אפשרות ורצון של בני הזוג לסיים את הסכסוך באמצעות גישור והבנות ניתן לעשות זאת. "שלום בית הוא כמובן הדרך הנעימה לסיים סכסוכי גירושין, אם לצד שאני מייצג יש רצון ואינטרס לסיים את הסכסוך בדרך הזו, אנחנו תומכים בך ונלווה אותו גם במקרה כזה לתוצאות הטובות ביותר עבורו".

"אנחנו נתקלים מדי יום במקרי גירושין שלפעמים לא ניתן לדמיין אפילו. מדובר על שני אנשים שכנראה אהבו אחד את השני ופתאום, הופכים להיות אויבים שרק רוצים להרע כמה שניתן לצד השני. ההקפדה שלנו במשרד היא תמיד לשים את טובת הילדים בראש, כל הסדר שנגיע אליו יהיה חייב להתחשב בתנאים הטובים ביותר עבורם כפי שהלקוח שלנו רואה אותם".

רוצים לקבל ייעוץ דיסקרטי כדי להשיג יתרון בגירושין? בחרו את התשובה המתאימה:

מי שקרא את הכתבה הזאת קרא גם:

הכי נקראות

הישארו מעודכנים

מעת לעת אנו שולחים עדכונים חשובים או כתבות מעניינות בתחום המשפט. אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו