נפגעתם בתאונת עבודה או ממפגע בדרך? אל תוותרו על הזכויות שלכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

אלפי ישראלים נפגעים בכל שנה בתאונות דרכים, תאונות במקום העבודה או כתוצאה ממפגע במקום ציבורי או פרטי. רבים מהם לא ממצים את זכויותיהם, “חברות הביטוח מנסות להדוף את התביעות כדי לא לשלם, אך לא כדאי לוותר – במקרים רבים הפיצויים הם משמעותיים”

טל, בן 38, מאזור הדרום, עבד במשמרת לילה לבדו במפעל. הוא ניסה לתקן תקלה בתנור בזמן המשמרת ונלכד בין 2 עגלות כבדות בתוך התנור. בגלל החום וחוסר חמצן הוא איבד את חייו. באופן מקומם, משרד העבודה המליץ שלא להגיש כתב אישום בשל רשלנות כנגד המעסיק, מאחר והמנוח יצא לתקן את התקלה על דעת עצמו.

משפחת הנפטר החליטה לא לוותר ופנתה לייעוץ משפטי. “החלטנו לערב מומחים וחוקרים ומצאנו רשלנות פושעת של המעסיק, כולל שינויים שנעשו בדיעבד במסמכים פנימיים על מנת לא לשאת באשמה”, מספר עו”ד בועז אלקלעי, שייצג את משפחת הנפטר. “כתוצאה מהתביעה שהגשנו, אלמנתו של טל תקבל קצבה חודשית מביטוח מלאומי, עד סוף ימי חייה בשווי מצטבר של כ-1.5 מיליון שקל ובנוסף, המעביד ישלם לה הפסדי שכר עתידיים ופיצויים נוספים של כ- 2.5 מיליון שקל – כלומר סך הפיצוי הגיע לכ-4 מיליון שקלים.

“חשוב שאנשים יבינו שאף אחד לא שמח לשלם פיצויים, ודאי לא חברות הביטוח, שיעשו הכל על מנת להדוף את המבוטחים ואפילו לייאש אותם עד שיוותרו על זכותם”, אומר עו”ד אלקלעי. “לכן, כשנתקלים בסירוב מצד חברת הביטוח או כל גוף אחר לא כדאי להרים ידיים מייד ולוותר. אם נפגעתם, בכביש, בעבודה, בדרך לעבודה, במקום ציבורי או פרטי – רוב הסיכויים שמגיע לכם פיצוי ועורך דין המתמחה בתחום, יידע להעריך אותו בקלות”.

“במקרה של טל, מדובר על סכום ששינה את החיים של המשפחה. על אף שהאובדן קשה מנשוא ושום דבר לא יוכל לפצות את המשפחה, הם לפחות יוכלו לחיות בכבוד בזכות הפיצוי ולא להגיע למצב של עוני וקושי יומיומי. מצער לחשוב שיש משפחות רבות שהיו מקבלות את טענת משרד העבודה ולא מגישות תביעה מתוך תחושה שהם לא יצליחו לשנות את ההחלטה. לכן, ייעוץ מקצועי הוא קריטי לפני שמקבלים החלטה סופית.

בכדי להבין האם מגיע לכם פיצוי משמעותי בגין התאונה שעברתם – אנא בחרו את קבוצת גילכם:

"נפלה בדרך לקניון וקיבלה 200 אלף שקל"

עורך הדין אלקלעי, שמתמחה בנושא תביעות הנזיקין, מספר גם על דינה, בת  65, מאזור השפלה, שנפלה בסמוך לקניון עקב מפגע בדרך ושברה את ידה. הקניון, הבעלים של הקרקע וגם העירייה, התנערו מאחריות ולא הסכימו לפצות את דינה על הפגיעה.

לדבריו, מקרים כמו של דינה קורים לא מעט. ישראלים רבים מועדים במקומות ציבוריים ועל אף הפגיעה שספגו, פעמים רבות הם לא מקבלים את הפיצוי המגיע להם או אפילו לא טורחים לבדוק את זכויותיהם. “דינה פנתה אליי לאחר שלא נותרה לה ברירה. החלטנו לתבוע את כל הגופים יחד: הקניון, בעל השטח והעירייה, ולבסוף היא קיבלה פיצוי של 200 אלף שקל”.

לא מייצג את חברות הביטוח

משרדו של עו”ד אלקלעי פועל כבר מעל ל-16 שנה וייצג אלפי מקרים של תביעות נזיקין נגד חברות הביטוח. המשרד מתמחה בכל פגיעה שקורית לאדם במסגרת עבודתו, תאונות דרכים, פגיעה במקומות ציבוריים או בתוך שטחים פרטיים.

בניגוד לעורכי דין אחרים בתחום, עו”ד אלקלעי, אינו עובד למען חברות הביטוח ולא מייצג אותן כלל ולכן, הנאמנות שלו כלפי לקוחותיו היא מוחלטת. לדבריו, “המטרה המרכזית שלי היא שייעשה צדק. אין לי שום אינטרסים אחרים מלבד האינטרס של הלקוח שאני מייצג ואני אפעיל את כל מה שניתן במסגרת החוק, על מנת למצות את הזכויות ולקבל את מקסימום הפיצוי שמגיע לו”.

“הניסיון של המשרד, מאלפי התיקים שייצגנו, מאפשר לנו לשלוט בסיטואציה ולהכיר היטב את דרכי הפעולה של חברות הביטוח. אנחנו דואגים תמיד להוביל את התיק באופן אישי ולא נותנים לחברות הביטוח לגרור אותנו למקומות שהן היו רוצות להגיע אליהם”.

"אנשים מפספסים פיצויים ממקורות שונים"

עו”ד אלקלעי מדגיש כי חשוב שאנשים יבינו שבכל תאונה יש מספר גורמים שניתן לתבוע.  לדוגמה, אילן, בן 37, מאזור המרכז, רווק ללא ילדים, נפגע בתאונת אופנוע והלך לעולמו. “הוריו פנו אלינו לייצוג והסברנו להם שהם היורשים ושניתן לתבוע את חברת הביטוח ומשם הם קיבלו פיצוי של 2 מיליון שקל. בו זמנית איתרנו את ביטוחי החיים של אילן, שההורים לא ידעו על קיומם, והם קיבלו פיצוי נוסף של 1.5 מיליון שקל – גם פה מדובר על סכומים משני חיים”, מדגיש עו”ד אלקלעי.

“רבים לא יודעים זאת ומפספסים פיצויים ממקורות שונים. לדוגמה, אנשים שנפגעים בכל מה שקשור לרכב, גם אם זה בחניון או מטריקה של הדלת על היד – הם נפגעי תאונת דרכים וניתן לתבוע את חברת הביטוח של הרכב. אם המקרה קורה בדרך לעבודה או ממנה, אז מדובר גם על תאונת עבודה ואז יש גם את הביטוח של המעסיק, של קרן הפנסיה ועוד”.

“אני לא מצפה מהאדם הפשוט להכיר את כל זכויותיו ואת נבכי החוק, לכן הדבר החשוב ביותר לאחר פגיעה, הוא להגיע לעורך דין שמתמחה בתחום ולקבל ייעוץ מקצועי על הזכויות ועל הסיכוי לקבל פיצויים. עורך הדין יידע את מי ניתן לתבוע ומה סיכויי ההצלחה של התיק מראש ולכן אין סיבה לא לפנות ולהתייעץ”, הוא מסכם.

בכדי להבין האם מגיע לכם פיצוי משמעותי בגין התאונה שעברתם – אנא בחרו את קבוצת גילכם:

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

כתבות חמות

דילוג לתוכן