איבד את כושר עבודתו – וקיבל קצבה חודשית של 19,000 שקל

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

אנשים שאיבדו את כושר עבודתם בשל מחלה או פגיעה נמצאים במצב קשה ומורכב, ולא פעם, גם חברות הביטוח שהיו אמורות לעזור להם ברגע האמת, מערימות קשיים. “אסור לוותר לחברות הביטוח וניתן תמיד לשנות את החלטתן”

דורית, בת 44 מאזור השרון, סובלת מפיברומיאלגיה, מחלה כרונית שפגעה קשות ביכולתה לצאת לעבוד. אף שבמסגרת קרן הפנסיה, יש לה כיסוי ביטוחי לאובדן כושר עבודה – דורית לא מצאה את הכוחות הפיזיים והנפשיים להגיש תביעה כנגד קרן הפנסיה, וכך, לא קיבלה כלל פיצוי כספי, שיכול היה לשפר משמעותית את מצבה.

דורית אינה לבד: המוני ישראלים משלמים במשך שנים ארוכות על כיסוי ביטוחי לאובדן כושר עבודה, אך ברגע האמת, הם מתקשים להגיש תביעה. אחרים, שעושים מאמצים ומגישים את התביעה, מגלים לתדהמתם כי חברות הביטוח דוחה אותם, בדיוק בזמן שבו הם זקוקים לסיוע יותר מכל.

“גם במקרים כאלה, ואפילו מול חברות הביטוח הענקיות שמעסיקות מחלקות גדולות של עורכי דין, חשוב לא לוותר ולהתעקש לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לכם”, אומר עו”ד כפיר דיין דובב, המתמחה בייצוג מול חברות הביטוח. “במקרה של דורית, הגשנו תביעה להחזר כספי על שבע השנים שחלפו לפני הגשת התביעה, וגם לשנה קדימה. וכך היא קיבלה פיצוי כספי המסתכם ב-1.4 מיליון שקלים”.

כדי לבדוק את הסיכוי שלכם לקבלת פיצוי מחברת הביטוח בגין אובדן כושר עבודה – אנא בחרו את קבוצת גילכם:

"הרופא מטעם חברת הביטוח מייצג את האינטרסים שלה"

עו”ד דיין דובב מסביר כי “לישראלים רבים יש כיסוי ביטוחי למקרה של אובדן כושר עבודה בפוליסת ביטוח מנהלים או בקרן הפנסיה. כל אדם מתחת לגיל 65, שחלה או נפגע ואינו יכול לעבוד, רשאי להגיש תביעה כדי לקבל את הפיצוי.

“הבעיה היא שבמקרים רבים, חברת הביטוח או קרן הפנסיה דוחות את התביעות ללא הצדקה, כשהן מתבססות על חוות דעת של רופא מטעמן – שמחליט שבעל הפוליסה כשיר לעבוד. כמובן שהרופאים האלה פועלים מטעם חברות הביטוח ומקבלים מהן תשלום, ובאופן טבעי הם נוטים להגיש חוות דעת שמייצגות את האינטרסים של חברת הביטוח.

“גם בתחום הסיעודי המצב דומה”, אומר עו”ד דיין דובב, “ישראלים רבים ששילמו כל חייהם נתקלים בסירוב מחברות הביטוח לאחר בדיקת רופא מטעמן שהאינטרס שלו ברור. המסר שלי הוא פשוט: גם כשנתקלים בקשיים מול חברת הביטוח או קרן הפנסיה, אסור לוותר ואפשר לשנות את ההחלטות שלהן – זה קריטי ויכול לשנות באופן דרסטי את איכות החיים ואת המצב הכלכלי של הנפגע”.

"ב-99% מהמקרים השגנו כסף לתובעים"

עו”ד דיין דובב שימש בעבר כסוכן ביטוח פנסיוני, כך שהוא מכיר היטב את דרכי הפעולה של חברות הביטוח ויודע כיצד להשיג את הפיצויים המרביים ללקוח. לדבריו, “במקרים רבים אנו מצליחים להשיג עבור לקוחותינו את הכסף המגיע להם מחברות הביטוח גם ללא הליך משפטי ארוך ויקר. זאת, בזכות היכרות רבת שנים עם המנהלים הבכירים בחברות הביטוח ועורכי הדין המייצגים אותן. למעשה, ב-99% מהמקרים שבטיפולנו הצלחנו להשיג כספים ללקוחות שלנו”.

“אני מקפיד על מעורבות אישית בכל התיקים, ואנו מתגאים ביכולתנו לנהל את התהליך באופן מהיר במיוחד במטרה להשיג את הכסף לנפגעים שזקוקים לו בזמן אמת. בכל תיק אנו משלבים הפניה לגורמים מקצועיים כגון רופאים מומחים וטיפול בכל הצד הביורוקרטי ובקשר מול חברת הביטוח”, אומר עו”ד דיין דובב. “מרבית התשלום שאנו דורשים מבוסס על ההצלחה בתיק, כדי להקל ככל האפשר על מצבו הפיננסי של הלקוח”.

"קיבל 19 אלף שקל בחודש לשארית חייו"

ברוך, איש הייטק בן 43 מתל אביב, הגיע למצב של אובדן כושר עבודה בשל מצב נפשי רעוע. “ברוך משך את הכספים מחברת הביטוח, ולכן הפוליסה התבטלה באופן אוטומטי, כך שחברת ביטוח דחתה את התביעה שהגיש”, מספר עו”ד דיין דובב. “אנחנו הצלחנו להוכיח שחברת הביטוח ידעה שהוא סובל מבעיה רפואית ולמרות זאת לא התריעה בפניו שמשיכת הכספים תבטל את זכאותו לקצבה בגין אובדן כושר עבודה.

“בסופו של דבר, בהמלצת בית המשפט, חברת הביטוח קיבלה את טענותינו, וברוך קיבל פיצוי כספי רטרואקטיבי בגובה 750 אלף שקל וקצבה חודשית בגובה 19 אלף שקל עד סוף ימי חייו. המשמעות הכספית כאן היא מיליוני שקלים. לצערנו, דווקא כשמבוטחים וזקוקים לקצבה מחברת הביטוח יותר מכל, חברות הביטוח דוחות תביעות רבות ללא סיבה מוצדקת. במקרים כאלה, אסור להרים ידיים וחשוב להיוועץ בעורך דין מנוסה שמכיר היטב את התחום”, הוא מסכם.

כדי לבדוק את הסיכוי שלכם לקבלת פיצוי מחברת הביטוח בגין אובדן כושר עבודה – אנא בחרו את קבוצת גילכם:

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

כתבות חמות

דילוג לתוכן