מעסיקים? עומדים בפני תביעה בדיני עבודה? כך כדאי לפעול

מעסיקים רבים נאלצים להתמודד במיוחד בתקופה האחרונה עם סוגיות משפטיות הקשורות בדיני עבודה, פיטורין, יציאה לחל"ת ועוד. עו"ד אורי שאבי מסביר איך כדאי להיערך למצב ולמה לפעמים עדיף לפתור סכסוכי עבודה מחוץ לבית-המשפט
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

בימים אלו מעסיקים רבים נאלצים להתמודד עם מצבים משפטיים סבוכים שלא תכננו להגיע אליהם. משבר הקורונה הכניס כמעט כל עסק במדינה למצב של קיפאון או ירידה משמעותית בהיקף העבודה, וההכנסות ירדו בהתאם. המשבר הביא לגל פיטורים אדיר או הוצאה לחל"ת, צמצום בהיקף משרות, שינוי הסכמי עבודה – והמעסיקים נאלצים להתמודד מול כל אלו גם בחזית המשפטית.

"המעסיקים במגזר הפרטי הם הסקטור שנפגע בצורה הכי משמעותית בתקופה האחרונה", אומר עו"ד אורי שאבי, שבבעלותו משרד עורכי דין המתמחה בדיני עבודה. "בנוסף לצרה הכלכלית שאליה נכנסו, והצורך להתמודד עם עצירה מוחלטת של העסק ועם פיצוי מזערי אם בכלל, הם נאלצים להתמודד עם היבטים משפטיים הקשורים בעובדים שלהם.

"לפתע מגיעות אלינו פניות ממעסיקים שמתמודדים עם עובדות שנמצאות בחופשת לידה והם לא יודעים מה הזכויות והחובות שלהם כלפיהן, מעסיקים שעוברים למתכונת של העסקת פרילנסרים וצריכים להכין להם הסכמי עבודה חדשים, חוזים חדשים ליציאה לחל"ת ועוד ועוד סיפורים מורכבים ולא צפויים", מסביר עו"ד שאבי.

"תמיד מעדיפים להגיע להסכמות מהר ומחוץ לבית המשפט"

ואכן, בימים אלו גם העובדים וגם המעסיקים מתמודדים עם מציאות חדשה, ושני הצדדים נאבקים על מיצוי הזכויות המגיעות להם במסגרת החוק. "אף עובד לא ירצה להפסיד ולו שקל ממה שמגיע לו על פי חוק וזה מייצר לעתים תביעות כלפי מעסיקים. גם בימים שבשגרה מדובר על מצבים נפוצים שבהם יש אי הסכמה בין הצדדים וצריכים לבדוק באופן הכי מקצועי את פני הדברים ואיך הכי נכון לטפל במצב.

"פעמים רבות ההמלצה שלנו למעסיקים היא לפתור את הדברים מבלי להגיע לבתי-הדין לעבודה. אנחנו בודקים את התיק לעומק ומחשבים עבור הלקוחות שלנו את העלות מול התועלת. אין לנו עניין לנפח שכר טרחה על ידי כניסה למהלכים ארוכים ולא נחוצים. אם ניתן להגיע להסכמות מהר ומבלי לשלם הון על ייצוג משפטי – זו תמיד הדרך שנבחר בה.

"יחד עם זאת, כאשר ישנה תביעה בלתי מוצדקת, אנחנו נילחם עד הסוף ונייצג אותו עד למיצוי כל ההליכים המשפטיים וההגנה הטובה ביותר כלפיו. מעסיקים הם לעתים טרף קל עבור תובעים שיודעים שהם יכולים להסב נזק חמור רק מעצם התביעה, במקרים האלו אנחנו נגן על הלקוחות שלנו בבית-הדין ונעשה את כל מה שביכולתנו, כמשרד המתמחה בתחום. יש לנו כלים מגוונים ויצירתיים וניסיון מאלפי תביעות, שעומדים לזכותנו בבית המשפט ולזכות הלקוחות שאנחנו מייצגים.

מעוניינים לשוחח עם עו"ד אורי שאבי? לחצו כאן והשאירו פרטים >>

ליווי משפטי לכל צורך של העסק

משרדו של עו"ד שאבי עוסק אך ורק בתחום דיני העבודה ומייצג בעיקר מעסיקים בסקטור הפרטי: חברות היי-טק, מסעדות, עמותות, חברות כוח אדם ועוד. לעורכי הדין במשרד ניסיון מאלפי הליכים בבית הדין לעבודה והמשרד נחשב לאחד המובילים בארץ בתחומו. בנוסף לייצוג משפטי בעת תביעה, המשרד מעניק גם שירותים על בסיס של ריטיינר חודשי לעסקים פרטיים ומסייע בכל הקשור בניסוח הסכמי עבודה, תלושי שכר, ייעוץ משפטי לפני פיטורין, ביצוע תחשיבים וגם ייעוץ משפטי בתחומים נלווים לעסק.

"כמשרד מוביל המעניק שירותים למגוון חברות על בסיס קבוע, אנחנו עובדים בזמינות מקסימלית לכל לקוח. כל פנייה דחופה אלינו תקבל מענה בתוך שעה ולכל היותר באותו יום. אנחנו מבינים את הצרכים ואת הלחץ שרבים נכנסים אליו כאשר הם עומדים בפני איום בתביעה. הליווי שלנו הוא מלא ונדע להתאים את העצה המקצועית ביותר על מנת למזער נזקים ולהגיע למקום הטוב ביותר עבור הלקוחות שלנו.

"מומחים בניהול סיכונים נכון עבור הלקוח"

עו"ד שאבי אומר כי ניהול סיכונים אינו חלק אינטגרלי מהתאוריה המשפטית, אך עורך-דין מנוסה והגון ידע לעשות זאת לטובת הלקוח, ולא רק לטובת שכר-הטרחה שלו-עצמו. "הליך משפטי אינו גזירה משמיים ולעתים ניתן לנקוט בגישה של פנייה לצד השני על-מנת לסיים את ההליך מהר ובזול, יחסית, במקום להיגרר להליך משפטי ארוך.

"לעתים עדיף לסיים את ההליך בפשרה כספית, גם אם יתכן שבסופו של דבר בית-הדין יקבע סכום קטן מזה ששולם בפועל. זאת על-מנת לחסוך זמן, עגמת-נפש ועלויות כספיות משמעותיות. לכן, הדבר שהכי מאפיין אותנו כמשרד הוא ניהול סיכונים נכון עבור הלקוח. מבחינתנו לא רק התוצאה המשפטית היא החשובה אלא גם איך מגיעים אליה, ואנחנו עושים הכל על מנת להגיע אליה תוך מזעור ההוצאות המשפטיות והערכה נכונה של הסיכוי מול הסיכון בכל תיק".

מעוניינים לשוחח עם עו"ד אורי שאבי?
מלאו את הפרטים מטה ונציג יחזור אליכם

מי שקרא את הכתבה הזאת קרא גם:

הכי נקראות

הישארו מעודכנים

מעת לעת אנו שולחים עדכונים חשובים או כתבות מעניינות בתחום המשפט. אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו