נפלתם “באותיות הקטנות” מול חברת הביטוח? אל תתייאשו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

חברות הביטוח פועלות לא פעם ב”שיטת מצליח”, ודוחות תביעות על מנת להתיש את המבוטחים. “מומלץ למי שסורב על ידי חברת הביטוח או קיבל פיצוי נמוך, לפעול למיצוי מלוא הזכויות. החלטתן היא לא סוף פסוק.

אנשים רבים שרכשו פוליסות ביטוח להגנה מפני מצבים מאתגרים בחיים, מגלים שברגע האמת הם נופלים “באותיות הקטנות” – אותם סעיפים נחבאים בפוליסה שקובעים כי אין הם זכאים לדמי הביטוח.

כך גם קרה לטוליק (שם בדוי), בן 59 מאזור המרכז,שעבר התקף לב: “הייתה לו פוליסת ביטוח מחלות קשות, אך כאשר הוא פנה לחברת הביטוח לאחר ההתקף, הוא נדחה בטענה שההגדרה בפוליסה לא מכסה את התקף הלב הספציפי שהוא עבר”, נזכר עו”ד גיא כהן, מומחה לתביעות ביטוח. “הגשנו תביעה בצירוף חוות דעת מומחה, ובית המשפט פסק פיצוי מלא של כ-240 אלף שקל, וקבע שחברת הביטוח נאחזת באותיות הקטנות בפוליסה, שלאדם הסביר אין יכולת להכירן ולהבין”.

בכדי לבדוק האם מגיע לכם כסף מחברת הביטוח, בחר את קבוצת גילך:

פועלות בשיטת מצליח

המקרה של טוליק איננו חריג ופעמים רבות נדמה שחברות הביטוח פועלות ב’שיטת מצליח’, קודם כל לדחות את התביעה. “כיוון שייצגתי בעבר חברות ביטוח וקרנות פנסיה אני יודע שמדובר בחברות הבקיאות מאוד בדקויות של הפוליסות והן מחזיקות מערך גדול של נציגים ומשפטנים שפועלים להתיש את המבוטחים”, אומר עו”ד כהן ומוסיף: “התנהלות זו נפוצה במיוחד בביטוחי אובדן כושר עבודה, מחלות קשות, ביטוח חיים וביטוח סיעודי”.

מהן הסיבות הנפוצות לדחיית תביעות?

“חברות הביטוח מעלות שלל טענות, אבל המובילות הן: התיישנות ואי תביעה בזמן, כיסוי לא תקף למקרה שקרה, אי גילוי פרטים בהצהרת הבריאות, ביטול פוליסה עקב פיגורים בתשלום, וטענה שהתאונה לא קשורה לנזק ממנו סובל המבוטח”.

מדוע אי אפשר להתמודד לבד מול חברות הביטוח?

“ברגע שהייתה דחייה של התביעה, הסוגיה הופכת מורכבת מאוד. רק עורך דין מיומן ומנוסה בתחום יידע לזהות את נקודות התורפה של חברות הביטוח ויש לו את הכלים והניסיון להתמודדות מולן”.

העברת התיק לעורך דין עולה הרבה כסף, לא?

“שכר הטרחה הוא תלוי הצלחה בתביעה ולכן אם אין פיצוי אין תשלום. כך גם יש זהות אינטרסים בין עורך הדין ללקוח, והלקוח יודע שעורך הדין יעשה ככל שביכולתו לקבל את מקסימום הפיצוי האפשרי כי הוא יתוגמל על כך. לכן, עניין התשלום לא צריך להרתיע אף אחד מלתבוע על מנת לקבל את מה שמגיע להם”.

למעלה מ-90% הצלחה

גם במקרה של גרשון (שם בדוי), בן 45 מאזור המרכז,שרעייתו הלכה לעולמה לאחר מאבק במחלה קשה, חברת הביטוח ניסתה להתנער מאחריות. הרעיה הותירה אחריה פוליסות ביטוח חיים במספר חברות אך כאשר פנה גרשון לחברות הביטוח, הוא נדחה בטענה שהפוליסות בוטלו כיוון שלא שולמו עבורן הפרמיות. “זיהינו שהביטולים של הפוליסות על ידי חברותהביטוח נעשו שלא כחוק, הגשנו תביעות לבית המשפט ותבענו גם את סוכן הביטוח על רשלנות ובסופו של דבר גרשון קיבל למעלה מ-2.5 מיליון שקל”, מספר עו”ד כהן.

“לאחר 25 שנות ניסיון בתחום, אסטרטגיית הפעולה של חברות הביטוח ידועה לנו,ומכאן אנו גוזרים את הדרך הנכונה לדיאלוג יעיל ומהיר מולן, שמוביל ללמעלה-90% הצלחה בתביעות”, אומר עו”ד כהן, ומסכם: “עולם תביעות הביטוח הוא עולם קשה להבנה ונדרשת מומחיות רבה בתחום. מומלץ מאוד למי שקיבל תשובה שלילית מחברת הביטוח או שקיבל פיצוי נמוך מכפי שמגיע לו, להתייעץ עם עורך דין מומחה שיודע כיצד לצלול לתוך הפוליסות המורכבות ולמקסם את הזכויות”.

בכדי לבדוק האם מגיע לכם כסף מחברת הביטוח, בחר את קבוצת גילך:

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

כתבות חמות

דילוג לתוכן