עברתם תאונת דרכים? בדקו אם היא מוגדרת תאונת עבודה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

לא כולם יודעים שתאונת דרכים בדרך למקום העבודה יכולה להיחשב לתאונת עבודה – ובגלל זה, הם מפסידים הרבה כסף. כך תדעו מה הזכויות שלכם מול הביטוח הלאומי וחברות הביטוח

גלית, בת 38, מעצבת שיער שכירה, עברה תאונת אופנוע קשה בדרך לעבודתה. היא סבלה משברים רבים בכל החלק הימני של גופה, נזקקה לניתוחים רבים ועברה תהליך שיקום ארוך. בעוד שישראלים רבים אינם יודעים כי תאונות בדרך לעבודה יכולות להיחשב תאונת עבודה, גלית ידעה זאת – ולכן פנתה למשרד עו”ד המתמחה בתחום, כדי להגיש תביעה לביטוח לאומי.

התביעה התקבלה, גלית הוכרה כנכה בשיעור של 100% וקיבלה קצבה חודשית בגובה 9,000 שקל בחודש בשנתיים הראשונות שלאחר התאונה, ובסך הכל כ-216 אלף שקל. עם חזרתה לעבודה באופן חלקי, קיבלה גלית הכרה כנכה בשיעור של 65% לצמיתות, והיא מקבלת מדי חודש 4,387 שקל – סכום שאמור להסתכם בכ-2.3 מיליון שקל במהלך חייה. בנוסף, נתבעה חברת הביטוח של האופנוע – וגלית קיבלה פיצוי חד-פעמי של 370 אלף שקל.

"חברות הביטוח מעכבות את הטיפול"

“חשוב לדעת כי לתאונת עבודה יש הגדרה רחבה – והיא כוללת כל מי שנפצע בתאונות עבודה במסגרת ובמהלך העבודה, גם אם לא במקום העבודה עצמו; וגם מי שנפגע בדרך לעבודה ובחזרה הביתה ממנה”, מדגיש עו”ד אסף ורשה, בעל משרד המתמחה בדיני נזיקין שהינו גם יו”ר (משותף) של פורום הנזיקין בלשכת עורכי הדין ויו”ר (משותף) של ועדת בתי המשפט בלשכת עורכי הדין . “גם מחלת מקצוע – מצב  שבו נגרמה מחלה כתוצאה מהעבודה – מוכרת כתאונת עבודה. למשל, התקף לב אצל מי שעובד תחת לחץ, צרידות במיתרי הקול בקרב מורים וכדומה”.

לדברי עו”ד ורשה, במקרה של פגיעה בעבודה, עומדות לרשותנו שלוש אפשרויות: תביעה של הביטוח האישי, לתבוע את הביטוח הלאומי במקרה של פגיעה משמעותית ולהגיש תביעה נזיקית כנגד המזיק או חברת הביטוח שלו. ” חברות הביטוח אמנם מנסות לעכב ככל האפשר את הטיפול בתיקים אבל עורך דין מיומן יידע למקסם את הזכויות של תובע ולקבל את הפיצוי המגיע לו מכל גורם”.

למה כדאי למהר בהגשת תביעה

“כשמביאים בחשבון שניתן לתבוע פוליסת ביטוח אישית בגין תאונת עבודה עד שלוש שנים אחורה, ושבע שנים במקרה של תאונות עבודה (כנגד המזיק) – מבינים למה חשוב להתחיל לפעול מוקדם – ולא להתעכב בהגשת התביעה, כדי לא לפספס את חלון ההזדמנויות. חשוב גם לדעת כי במקרה של תביעה כנגד הביטוח הלאומי, רצוי להגיש אותה לכל היותר שנה לאחר המקרה”.

לבדיקת האפשרות לתביעת פיצויים עקב תאונת דרכים, ענו על השאלה הבאה: מהו גילכם?

לצלם את מקום האירוע – ולקחת פרטים של עדים

“יש סדר פעולות שחשוב לזכור במקרה של תאונת עבודה”, מדגיש עו”ד ורשה. “קודם כל, יש לצלם את מקום האירוע, לקחת פרטים של עדים במקום ולגשת מיידית לבית חולים או קופת חולים, כדי  להתלונן על הפגיעה. חשוב לציין שהיא התרחשה במסגרת העבודה. כמו כן, חשוב לפנות בהקדם האפשרי לעו”ד מתמחה בתחום, שיסייע לכם למלא את הניירת הרלוונטית כראוי.

“ראיתי לא מעט מקרים של אנשים שמילאו את הטפסים לבד – או פנו לבד לחברות הביטוח ולביטוח הלאומי. בחלק מהמקרים האלה, נעשו טעויות קשות – שמנעו מהנפגעים לקבל את מלוא הפיצוי המגיע להם”, אומר עו”ד ורשה. “מכאן נובעת ההמלצה לפנות לעו”ד שמכיר היטב את התחום ופועל בו לאורך זמן”.

"עו"ד יעזור למנוע טעויות יקרות"

משרדו של עו”ד ורשה, שצבר יותר מ-28 שנות ניסיון בתחום הנזיקין, עוסק אך ורק בתחום זה – מה שאיפשר לו לפתח מיומנות גבוהה בתחום. למשרד פריסה ארצית, עם סניפים במגדלי ב.ס.ר. ברמת גן, וכן בצפון (בקריות) ובדרום (בבאר שבע) והוא מייצג גם חברות ביטוח, אלמנט המאפשר לו יתרון בהבנת אסטרטגיית הפעולה שלהן והתמודדות יעילה איתה כדי למקסם את סיכויי הזכייה והפיצויים של הלקוחות הפרטיים.

“במקרים רבים, הזוכים נתקלים בקושי לגבות את הכספים המגיעים להם מהגוף הנתבע והמשרד שלו עוזר גם בתהליך הזה”, אומר עו”ד ורשה. ומוסיף כי “הודות לשימוש בטכנולוגיה מתקדמת, מצליח המשרד לקצר הליכים – ולעזור ללקוחות לקבל את הפיצויים המגיעים להם במהירות”.

“חשוב לי שכל נפגע בתאונת עבודה יבין שהדבר הנכון ביותר לעשות הוא לפנות מיידית לעו”ד  מנוסה בתחום. עו”ד יעזור לו להימנע משורה ארוכה של טעויות, שעלולות לפגוע משמעותית בהיקף הפיצוי שיקבל; וישמש כדמות המקצועית שתייצג ותוביל אותו בבטחה מול הקשיים שיערימו עליו כל הגופים הציבוריים, ובהם ביטוח לאומי, וכן חברות הביטוח”, מסכם עו”ד ורשה.

לבדיקת האפשרות לתביעת פיצויים עקב תאונת דרכים, ענו על השאלה הבאה: מהו גילכם?

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

כתבות חמות

דילוג לתוכן