הסערות האחרונות פגעו ברכוש שלכם? יש מה לעשות ולמי לפנות!

מזג האוויר הסוער שפקד אותנו בשבועות האחרונים ,גבה מחיר כבד בנפש וגם ברכוש. בעלי עסקים ואנשים פרטיים רבים גילו שרכושם ניזוק בסדרי גודל של אלפי, עשרות אלפי ואף מאות אלפי שקלים והם ניצבים חסרי אונים מול הנזק. בין אם רכושכם מבוטח ובין אם לא – יש לכם סיכויים גבוהים לקבל פיצויים בגין הנזק שנגרם לכם.
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

הסערה שהתחוללה כאן בשבועות האחרונים ,הפכה לכותרת המרכזית בחדשות. בראש ובראשונה בשל האבדות בנפש  אך גם עקב נפגעי הרכוש הרבים.

בעלי עסקים, דיירים המתגוררים בקומות נמוכות או כאלה שהבניין ,המשמש להם למגורים  ניזוק, בעלי רכבים שרכבם הוצף בחניונים, חקלאים שהגידולים שלהם נפגעו ועוד .

פגיעה כתוצאה ממזג האוויר הסוער - סיכוי לפיצוי בגובה עשרות עד מאות אלפי שקלים

בין אם יש לכם פוליסת ביטוח ובין אם לא, תהליך הגשת התביעה לפיצוי אינו תהליך פשוט. אם אינכם מבוטחים, עליכם להגיש תביעה באמצעות עורך דין לרשות המקומית ו/או לתאגידי המים ורשות הניקוז. עורך-דין , המגובה באנשי מקצוע מומחים בתחומם , שולח שמאי שיעריך את הנזק ומלבד הנזק הישיר לרכוש, הוא אומד נזקים כאובדן ימי עבודה, עלות דיור חלופי ונזקים עקיפים נוספים. במידת הצורך יישלח להערכת הנזק גם מהנדס בניין. לאחר הערכת הנזק, תוגש תביעה לבית המשפט בה יידרש עורך-הדין להוכיח את הרשלנות של הרשות או הגוף האחראי ואת גובה הנזקים הישירים והעקיפים.

גם במקרים בהם רכשתם פוליסת ביטוח ואתם בטוחים כי הגשת תביעה לחברת הביטוח תסייע לכם לקבל את מלוא הפיצוי , תיווכחו כי התהליך ארוך ומסורבל , השמאות מתבצעת ע"י שמאים מטעם חברת הביטוח, להן אינטרס לשלם כמה שפחות, ולרב הן מציעות פיצוי מינימאלי שלא מכסה חלק גדול מהנזק. שמאי מטעם חברת הביטוח לא יתייחס לנזקים העקיפים ולא יכלול אותם בחוות הדעת שלו ומדובר בסכומים לא מבוטלים. לכן, גם אם יש לכם ביטוח, מומלץ לפנות לעורך- דין מומחה בתחום שייצג אתכם מול הרשות.

מדוע להגיש תביעה באמצעות עורך דין?

"הדבר החשוב ביותר שיש לעשות בעת שנגרם נזק כתוצאה מנזקי טבע והצפה הוא לפנות לעורך דין מנוסה בתביעות מעין אלה", מדגיש בפנינו עו"ד ליאור קן דרור ממשרד עורכי הדין קן-דרור & הראל ושות' ,  "בעוד שחברות הביטוח רוצות לשלם כמה שפחות וקובעות פיצוי נמוך בהרבה ממה שמגיע בפועל, אנחנו פועלים לכך שלקוחותינו יקבלו את ההפרשים. אנו מפעילים צוות הכולל שמאים, מהנדסים, רו"ח ועוד, לקבלת מקסימום פיצוי, כולל נזקים עקיפים ,מהם, בדרך כלל, חברות הבטוח נוהגות להתנער . התהליך קצר משמעותית, הלקוח לא עוסק בצד הבירוקרטי והתמורה הינה  כתוצאה מהצלחה בלבד."
מוסיף עו"ד קן- דרור ואומר "במקרה בו טיפלנו לאחרונה, סניף ירושלמי של רשת בתי קפה ארצית ניזוק עקב הצפת מים .חברת הביטוח הציעה ושילמה פיצוי של 250,000 ₪, על אף שהנזק המוערך היה 900,000 ש"ח.  הגשנו תביעה על ההפרש- 650,000 אלף ₪. בסופו של תהליך, לאחר פחות מחצי שנה ,חברת הביטוח שילמה 500,000 ש"ח נוספים  ".

נפגעתם מנזקי הסערה? לבדיקת זכאותכם לפיצוי עם עו"ד קן דרור - השאירו פרטים:

הגג במפעל קרס ובעליו זכו בפיצוי בסך 840,000 ₪

"במקרה אחר, במפעל באחד מקיבוצי עמק הירדן , קרס הגג כתוצאה מפגעי מזג אוויר. המפעל פנה לחברת הביטוח חקלאי  ונדחה בטענה  שאין בפוליסה כיסוי לנזקי סערה וסופה. זו אגב , טענה רווחת שבגינה חברות הביטוח נוטות לדחות תביעות רבות.  המפעל פנה אלינו, הוגשה תביעה לבית המשפט והוכחנו שיש כיסוי למרות שהוא לא הופיע בפוליסה. השופט פסק פיצוי בסך  840,000  ₪."

למשרד עורכי הדין קן -דרור & הראל ושות' ניסיון של 15 שנים ומאחוריהם אלפי תביעות מול חברות הביטוח. בכירי המשרד הינם יוצאי חברות ביטוח ומכירים היטב את ההתנהלות מן הצד השני. המשרד מייצג גם מבוטחים שקיבלו פיצוי חלקי מחברת הביטוח.

למשרד, ארבעה סניפים בארץ, מדרום לצפון והוא אינו מייצג חברות ביטוח.

 

"רק עורך דין  מיומן  יצליח לשמור על האינטרסים של  הנפגעים אל מול חברות הביטוח , הרשויות המקומיות , שירותי הכבאות  וההצלה וכל גורם רלוונטי אחר וישיג את הפיצוי המקסימאלי." מסכם עורך דין קן -דרור .

נפגעתם מנזקי הסערה? לבדיקת זכאותכם לפיצוי עם עו"ד קן דרור - השאירו פרטים:
מלאו את הפרטים מטה ונציג יחזור אליכם

מי שקרא את הכתבה הזאת קרא גם:

הכי נקראות

הישארו מעודכנים

מעת לעת אנו שולחים עדכונים חשובים או כתבות מעניינות בתחום המשפט. אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו