חייב כסף למס הכנסה? כך תחסוך עשרות אלפי שקלים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם מתמודדים עם דרישות חוב של מאות אלפי שקלים מרשויות המדינה, גם עבור עסקים שכבר נסגרו. “לרשויות יש אינטרס לתת לחוב לתפוח ולצבור קנסות וריביות, אך יש פתרון שיכול להוזיל את החוב משמעותית”

ר.ל (65) ממרכז הארץ, היה בעלים של בית דפוס שנקלע לחובות בשל התנהלות כלכלית בעייתית. הוא סגר את בית הדפוס והכריז על פשיטת רגל על מנת להמשיך בחייו ולצאת לדרך חדשה. לאחר עשרים שנה מסגירת העסק, קיבל להפתעתו דרישת חוב של 1.5 מיליון שקל למס הכנסה ולמע”מ בגינו.

“חובות לרשויות המדינה לא נמחקים במקרה של פשיטת רגל”, אומר עו”ד לירן רוזן, מומחה בהפחתת חובות מול רשויות המדינה. “כאשר ר.ל הגיע אלינו, ניהלנו הליך מקצועי ועיקש מול רשויות המס והצלחנו להפחית את החוב ל-200 אלף שקל בלבד, בפריסת תשלומים ארוכה. כך התאפשר לו להתמודד עם נטל תשלום החוב מבלי לפגוע באורח החיים שלו”.

לדברי עו”ד רוזן, “בעלי עסקים בדרך כלל לא מודעים לחובות אלו, עד שהם מקבלים דרישת תשלום גבוהה מהרשויות. האינטרס של הרשויות הוא לתת לחוב לתפוח ולצבור קנסות וריביות גבוהות של 9% בשנה, בטרם הפעלת סמכות גבייה דורסנית במיוחד”.

יש מה לעשות

אך נראה כי לדרישות תשלום מרשויות המדינה שעומדות על מאות אלפי שקלים, ומפתיעות בדרך כלל את בעל העסק, יש פתרון. “פנייה לעורך דין המתמחה בטיפול בחובות מול הרשויות מאפשרת מעבר של כל ההתנהלות מול הרשויות לעורך הדין המייצג את החייב. המעבר הזה מאפשר לחייב שקט נפשי וידיעה שהחוב נמצא בטיפול ואינו ממשיך בצבירת הריבית”, מסביר עו”ד רוזן.

“בנוסף, לעורך דין המתמקצע בתחום, יש יכולת לנהל משא ומתן כדי להגיע להסדר שייטיב עם הלקוח שלו ויפחית את החוב ככל הניתן. ההבדלים בין החובות המקוריים להסדרי החוב הסופיים, יכולים להתבטא בחיסכון של מאות אלפי שקלים, כמו במקרה של ר.ל”, הוא מסביר.

כדי לבדוק את התאמתך לתהליך של הפחתת חובות לרשויות בחר את קבוצת גילך:

מכיר את אסטרטגיית הפעולה של הרשויות

משרדו של עו”ד רוזן נהנה מניסיון של כ-7 שנים בליווי הליכים מורכבים מול כל רשויות המדינה. עו”ד רוזן, עבד מספר שנים ברשויות המס עצמן ויש לו ניסיון מקצועי ממשרד עורכי דין גדול בתחום המיסוי המוניציפלי. לכן, במשרד מכירים היטב את אסטרטגיית הפעולה של הרשויות השונות, ויודעים להתמודד איתן באופן שמביא תוצאות מיטיבות ללקוחות המשרד.

“חובות לרשויות המדינה נפוצים מאוד ובעלי עסקים רבים יכולים למצוא עצמם, בתום לב, מקבלים בוקר אחד דרישת תשלום של מאות אלפי שקלים מהביטוח הלאומי, ממס הכנסה, מע”מ או מהרשות המקומית”, מסביר עו”ד רוזן. “בנוסף, לעיתים גם בעלי מניות בחברה בע”מ חשופים לתביעה בגין חובותיה לרשויות – גם אם הם לא נשאו בתפקיד פעיל בה”.

חוב של 140 אלף שקל הופחת ל-40 אלף שקל בלבד

גם נ.ח. (48), ממרכז הארץ, בעלת מכון יופי גילתה להפתעתה שביטוח לאומי דורש ממנה תשלום בסך למעלה מ-140 אלף שקל בגין אי העברת תשלומים עבור עובדות המכון שעבדו בו חמש שנים קודם לכן. “נ.ח פנתה אלינו ובתהליך מהיר הצלחנו להפחית את החוב מול הרשות ל-40 אלף שקל בלבד, שישולמו בפריסה ארוכה”, מספר עו”ד רוזן.

“אנו מנהלים דיאלוג מול הרשויות במטרה להגיע להסדר בנוגע לגובה החוב, ובמידת הצורך ננהל הליכים משפטיים מול הרשויות. במרבית המקרים הליכי הגביה מצד הרשויות נעצרים עד להשגת הסדר שמקובל על כל הצדדים.

“אסור להזניח חובות לרשויות, בטח כשיש פתרון מקצועי למצב”, אומר עו”ד רוזן ומסכם: “הרשויות יושבות על הגדר וממתינות לשעת הכושר המתאימה בכדי לדרוש את החוב, וכשתגיע שעת כושר זו הוא כבר יהיה גדול. לכן חשוב לפנות במהרה לעורך דין מקצועי – יש לנו יכולת לעזור ולקצץ את החובות כשהתשלום ברובו על בסיס הצלחה ונגזר מההפחתה שהשגנו עבור הלקוח”.

כדי לבדוק את התאמתך לתהליך של הפחתת חובות לרשויות בחר את קבוצת גילך:

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

כתבות חמות

דילוג לתוכן