קיבלתם זימון לבית משפט לתעבורה? דו”ח תנועה עם נקודות? אל תשלמו או תגיעו לדיון בלי להתייעץ

נהגים רבים נתפסים בעבירות תנועה כמו מהירות מופרזת או שימוש בטלפון – אבל חשוב לשים לב שלנקודות שהשוטר רושם לנו יש הרבה משמעות, ועדיף לבדוק את האפשרות לערער
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

קיבלתם דו”ח על עבירת תנועה? הדו”ח כולל נקודות? קיבלתם זימון לבית משפט לתעבורה בגלל נהיגה בשכרות, נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה ללא רישיון נהיגה בתוקף או נהיגה ללא רשיון רכב בתוקף? הנטייה הטבעית של רובנו היא פשוט לשלם את הסכום הנקוב בדו”ח – ולהמשיך בחיינו. ואולם, חשוב לדעת שזה בדיוק מה שעלול לפגוע בשגרה שאליה אנחנו רגילים כל כך; וכי לעיתים הימנעות מערעור עלולה להביא לכך שנאבד את רישיון הנהיגה למשך תקופה מסוימת.

נהגים רבים עוברים עבירות תנועה שעליהן הם מקבלים קנסות גבוהים וגם צוברים נקודות תעבורה. רבים מהנהגים לא מודעים להשלכות שבצבירת הנקודות – צבירה של 12 נקודות ומעלה מחייבת ביצוע קורס נהיגה נכונה בסיסי (“קורס נהיגה מונעת”); בנוסף, עוברות שנתיים לפחות עד שהנקודות הללו נמחקות, ואם בתקופה זו מבצע הנהג עבירות נוספות – הוא עלול לצבור עוד נקודות, ולהגיע למצב שרישיון הנהיגה שלו ישלל לזמן ממושך. המשמעות היא פגיעה קשה בשגרה היומיומית – בהיעדר יכולת לנהוג למקום העבודה, לגן ולבית הספר של הילדים, ואפילו לסופרמרקט או לבית הקולנוע.

לכן, ההמלצה של מרבית עורכי הדין בתחום היא לא לשלם את הדו”ח באופן אוטומטי משום שתשלום הדו”ח כמוהו כהודאה של הנהג בביצוע העבירה וקבלת כל הסנקציות הנלוות אליו. גם אם קיבלתם זימון לבית משפט לתעבורה, חשוב מאד לא לגשת ללא ליווי של עורך דין מומחה בתחום.
במקרים רבים ניתנים דו”חות לא נכונים ולא צודקים, ולעיתים ישנם כשלים של המשטרה במתן הדו”ח שיכולים להוביל לביטולו – ואת הכשלים הללו עורכי הדין יידעו לזהות מיד במפגש עם השוטר והתייעצות מוקדמת איתם יכולה לשנות את התמונה.

בכדי לבצע בדיקה מקצועית בנוגע לדו"חות התנועה שלך אנא בחרו את התשובה המתאימה: יש לך רישיון נהיגה?

החוק החדש - מספר הנקודות הוכפל

כולנו מודעים לחשיבות של נהיגה זהירה, אך העבירות שבגללן מקבלים נקודות תעבורה הן נפוצות מאוד – וכמעט כל אחד יכול למצוא את עצמו מבצע אותן, בשל חוסר תשומת לב. מדובר, בין היתר, בעבירות כמו חציית צומת ברמזור אדום, נסיעה מעל המהירות המותרת, שימוש בטלפון תוך כדי נסיעה ואי שמירה על הימין. בתחילת 2018 אף הוכפלו מספר הנקודות שמקבלים הנהגים על עבירות, ולכן הסכנה מפני סנקציות משמעותית אף יותר.

אז מה צריך לעשות כדי לא להסתכן בשלילת הרישיון?

כאמור, עורכי הדין המבינים בתחום ממליצים בחום שלא לשלם את הדו”ח לפני התייעצות. לדבריהם, במקרים רבים, השוטרים שרושמים את הדו”ח לא פועלים לפי הכללים, או מתארים עבירה חמורה יותר ממה שהתרחש בפועל ועורכי הדין יכולים לאתר את הכשלים בקלות ולנצלם לטובת הנהג.

טיפים לביצוע כשמקבלים דו"ח תנועה:

  1. וודאו שתגובתכם תירשם במלואה בדוח.
  2. לבקש לקרוא את הדוח לפני שחותמים.
  3. לבדוק  עם השוטר אם מגיעה לכם אזהרה.
  4. להתקשר מיד לעורך דין המתמחה בתעבורה.

אחוזי הצלחה גבוהים - עם ייצוג משפטי מתאים

חשוב לדעת כי כאשר נהגים זוכים לייצוג משפטי הולם בתחום, במרבית המקרים ניתן להגיע להסדר טיעון – שבמסגרתו יופחתו הנקודות או יבוטלו כליל וכך גם הקנס. עורכי הדין נהנים מאחוזי הצלחה גבוהים משמעותית לעומת פנייה עצמאית לבתי המשפט ולעיתים, אף יצליחו להימנע מהופעה של הלקוח בפני שופט ויחסכו לו את המפגש עם התביעה ועם בית המשפט.

בכל מקרה, טוענים עורכי הדין, כי תשלום הדו"ח באופן אוטומטי הוא האופציה הגרועה ביותר העומדת בפני הנהג וכי התייעצות מקצועית עם גורם משפטי יכולה להציל נהגים רבים משלילה ממושכת או מהשלכות הרות גורל על שגרת חייהם.

בכדי לבצע בדיקה מקצועית בנוגע לדו"חות התנועה שלך אנא בחרו את התשובה המתאימה: יש לך רישיון נהיגה?

מי שקרא את הכתבה הזאת קרא גם:

הכי נקראות

הישארו מעודכנים

מעת לעת אנו שולחים עדכונים חשובים או כתבות מעניינות בתחום המשפט. אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו