נפלה בכנס מקצועי בבית מלון – ופוצתה ביותר מ-3 מיליון שקל

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

רבים מנפגעי התאונות בבית, בעבודה או ברחוב אינם יודעים שייתכן שמגיע להם פיצוי – מחברת הביטוח, מהביטוח הלאומי או מהרשות המקומית. מאחר שניתן לתבוע רק 7 שנים ממועד התאונה – כל עוד הם לא מבררים את העניין, הם עלולים להפסיד מאות אלפי שקלים ואף יותר

א’, תושבת אזור השרון, הגיעה לבית מלון כדי להשתתף בכנס מקצועי. בעת שהשתמשה במדרגות המלון, היא נפלה – מאחר שסף המדרגה היה גבוה מדי. א’ שברה את המרפק, ונקבעו לה 30% נכות. מיד לאחר המקרה, היא פנתה למשרד עו”ד המתמחה בנזיקין – וזה שלח חוקר שצילם את מקום האירוע, ופנה לביטוח כדי שא’ תקבל הכרה כנפגעת תאונת עבודה.

“אם לא היינו שולחים את החוקר לזירה באופן מיידי, ייתכן שהמלון היה מתקן את הליקוי במדרגות, ולא היינו יכולים להוכיח מה גרם לפציעה של א'”, אומר עו”ד יעקב קורן, בעל משרד עו”ד יעקב קורן המתמחה בדיני נזיקין.

“חברת הביטוח שפנינו אליה דחתה את הפנייה בטענה שבכלל לא היה ליקוי (לאחר שדאגו לתקן את המדרגות במלון), אך לאחר שניהלנו תביעה עם המסמכים שהשגנו בזכות הטיפול המהיר והצילומים מהזירה מיד לאחר הנפילה, זכתה א’ בפיצויים של יותר מ-3 מיליון שקל – חלקם מחברת הביטוח של בית המלון, והשאר בעקבות הגדרתה בביטוח הלאומי כנפגעת עבודה”.

"אנשים פועלים בצורה לא נכונה ולא מקבלים את הפיצוי המגיע להם"

“מדי שנה, רבים נפגעים בתאונות שונות, לעתים כאלה הקשורות ברכב, במקרים אחרים אלה תאונות עבודה או תאונות שנגרמות בשל מפגעים בכביש, במדרכה או בשטחים אחרים שנמצאים באחריותה של רשות ציבורית”, מסביר עו”ד קורן, העוסק בתחום כבר 40 שנה. “ברוב המקרים, הנפגעים לא יודעים שניתן לתבוע את חברת הביטוח, את הביטוח הלאומי וגם רשות מקומית שבה אירעה הפגיעה, אם יש לה קשר לכך. חשוב לבדוק על מי מוטלת האחריות לפגיעה וחשוב לזכור שיש חלון זמן של 7 שנים מיום הפגיעה שבו ניתן לתבוע”.

משרדו של עו”ד קורן מתמחה אך ורק בדיני נזיקין, וטיפל לאורך השנים באלפי מקרים, רבים מהם בדרגת מורכבות גבוהה – כך שצוות המשרד מכיר היטב את החוקים, התקנות והכללים בתחום, וצבר ניסיון רב שמשרדים אחרים מתקשים להתחרות בו.

“ראיתי כל כך הרבה מקרים שבהם אנשים שנפגעו לא פעלו בצורה נכונה מול הפוגעים, ולכן לא קיבלו את הפיצוי המגיע להם”, אומר עו”ד ג’מיל עבדלגני, המנהל את מחלקת נזקי הגוף במשרד. “המטרה המרכזית שלנו היא למנוע מקרים כאלה שבהם נגרמת עוגמת נפש כפולה לנפגעים, הן מעצם הפגיעה והנזק שהיא גורמת, והן בשל הדחייה וההתעמרות של חברות הביטוח שמוליכות את הנפגעים במסלול ייסורים ארוך כדי להימנע מתשלום”.

לנפגעים יש 7 שנים לתבוע לפיצויים. כדי לבדוק האם מגיע לכם פיצוי בגין תאונת עבודה, דרכים או בשטח ציבורי כלשהו – בחרו את קבוצת הגיל שלכם?

גם טריקת דלת הרכב על היד היא תאונת דרכים – שיכולה לזכות בפיצוי

עו”ד קורן מדגיש כי פציעות ופגיעות גוף יכולות להתרחש במגוון רחב של נסיבות, ולכל מקרה יש לדעת מי הוא הגורם האחראי ומהן חברות הביטוח המעורבות שניתן לתבוע.

“רבים לא יודעים זאת, אבל כל מי שנפגע בתאונה בה היה מעורב רכב, בין אם הוא נסע או נהג ברכב, או היה הולך רגל – ייתכן ויוכל לקבל הכרה כנפגע תאונת דרכים. זה כולל גם מקרים שעל פניו לא נראים כמו תאונת דרכים – כמו טריקה של דלת הרכב על כף היד, פציעה בעת עלייה או ירידה מהרכב, תוך דחיפה שלו בכביש, או בזמן תיקון תקר או בדיקת הרדיאטור. כל עוד מעורב רכב, ייתכן וניתן להגדיר זאת כתאונת דרכים ויש לזה משמעויות בפיצוי”.

הזיז ספסל וקיבל פיצוי של 400 אלף שקל

“כאשר מדובר בפגיעה בזמן העבודה, קיים סיכוי גבוה לכך שהיא מוגדרת כתאונת עבודה – כך שהנפגע יכול לתבוע את חברת הביטוח של המעביד שלו. כשהפגיעה היא במרחב הציבורי, כמו נפילה ממדרכה משובשת, מכסה ביוב עקום, מדרגות גבוהות מהתקן, גדר מסוכנת ועוד, צריך לבדוק את האפשרות לתבוע את העירייה או הרשות המקומית”.

עו”ד קורן מספר על מקרה בו י’ מאזור השרון, אב בית בבית ספר שהתבקש בידי ההנהלה להזיז ספסל כבד חש בכאבים בגבו בזמן הפעולה. י’ אובחן כסובל מפריצת דיסק ומשרדו של עו”ד קורן פנה בשמו לביטוח הלאומי, כדי שיוכר כנפגע תאונת עבודה – אך בנוסף, פנה גם לעירייה, שהיא המעסיקה של י’, בטענה לרשלנות. “הצלחנו להביא לכך שהוא הוכר כנפגע תאונת עבודה בביטוח לאומי, וגם קיבל פיצוי מהמעסיק – ובסופו של דבר, קיבל י’ 400,000 שקל בעקבות הפגיעה”.

לא לתת לחברת הביטוח למסמס את התביעה

עם זאת, מדגיש קורן, “לחברות הביטוח יש אינטרס מובהק לדחות ולמסמס כל תביעה אפשרית. יש להן מחלקות שלמות שכל תפקידן לעכב את התנהלות התביעה ולדאוג לכך שאם יינתן פיצוי, הוא יהיה בסכום מינימלי – לכן הפנייה לעו”ד המתמחה בתחום היא קריטית לזירוז התהליכים והגדלת סיכויי ההצלחה וסכום הפיצוי”.

בנוסף, “עו”ד מיומן יידע לכוון את הנפגע למיצוי זכויותיו ממקורות נוספים שקשורים לאירוע המרכזי. מי שאינו מומחה בתחום לא יכיר את דקויות החוק ואת מגוון הפוליסות. הניסיון שלנו כמשרד ותיק מאפשר לנו להגיע לתוצאות שממצות את זכויות התובעים מכל המקורות האפשריים”, אומר עו”ד קורן.

לנפגעים יש 7 שנים לתבוע לפיצויים. כדי לבדוק האם מגיע לכם פיצוי בגין תאונת עבודה, דרכים או בשטח ציבורי כלשהו – בחרו את קבוצת הגיל שלכם?

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

כתבות חמות

דילוג לתוכן