הביטוח הלאומי ניסה להתנער: התובעת הוכרה כנפגעת עבודה וקיבלה מאות אלפי שקלים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

תאונות דרכים ותאונות עבודה מתרחשות מידי יום, אך חברות הביטוח לא ממהרות לשלם והנפגעים נאלצים להתמודד עם הביורוקרטיה הקשה והפוליסות המורכבות – עד ייאוש. “אנחנו לא מוותרים לביטוח הלאומי ולחברות הביטוח ויודעים למקסם את הזכויות של הנפגעים”.

י’, בת 55 מאזור המרכז, נסעה באוטובוס מדי יום, עד שיום אחד הנהג בלם תוך כדי נסיעה והיא נפלה ונחבלה. י’ כלל לא הבינה שמדובר בתאונת דרכים מכיוון שהיא לא נהגה ולא היתה ברכב פרטי. היא גם לא דמיינה שתקבל פיצויים של מאות אלפי שקלים מחברת הביטוח של האוטובוס, עקב הפגיעות מהן סבלה לאחר המקרה.

בישראל מתרחשות עשרות אלפי תאונות דרכים ותאונות עבודה בשנה, שמצריכות מהנפגעים לסבול גם את הפגיעה שספגו, אך גם את ההתמודדות המתישה והמייאשת מול הביטוח הלאומי ומול חברות הביטוח הפרטיות – על מנת לקבל את מה שמגיע להם: “חברות הביטוח לא ממהרות לשלם פיצויים בגין הנזקים שנגרמים ומערימות קשיים משמעותיים בפני הנפגעים, שמרביתם לא מודעים לזכויותיהם ולא תובעים את מלוא הפיצויים שמגיעים להם”, אומר עו”ד גיל קראוס, המתמחה בתחום למעלה מ- 15 שנה ובבעלותו משרד עורכי דין בתל-אביב.

“פנייה לעורך דין המתמחה בתביעות נזיקין וביטוח מוכיחה את עצמה כמועילה באופן משמעותי בהשגת הפיצויים או הקצבאות שמגיעים לנפגע, בהשוואה להתמודדות לבד מול גופים אלו. לחברות הביטוח סוללה של עורכי דין שכל תפקידם הוא לחסוך להן כסף. לכן חשוב להצטייד בעו”ד משלך – שידאג לאינטרסים שלך בדיוק באותה נחישות”, מסביר עו”ד קראוס.

מעוניינים לבדוק את הסיכוי לקבל פיצויים בגין תאונה שעברתם?
בחרו את קבוצת הגיל שלכם:

תאונה בדרך לעבודה

עו”ד קראוס מספר כי במקרה אחר, הגיעה אליו אישה שנפגעה בתאונת דרכים בדרכה לעבודה. דווקא ביום התאונה היא עצרה בקופת החולים לפני שהגיעה למשרד, והביטוח הלאומי התנער מאחריות בטענה כי התאונה לא התרחשה בדרך הישירה למקום העבודה. “זו היתה תביעה קשה, שהתנהלה במספר ערכאות, אך בסופה הצלחנו להוכיח את טענתנו, שהרבה עובדים יכולים להזדהות איתה. בסוף, היא הוכרה כנפגעת עבודה וקיבלה תשלומים של מאות אלפי שקלים מהביטוח הלאומי – זה מקרה שיכול לקרות לכל אחד, ורבים מקבלים בהכנעה את תשובת הביטוח הלאומי או חברות הביטוח ומוותרים על מה שמגיע להם וחבל”.

“תאונות עבודה הן מגוונות ויכולות להיות כאלו המתרחשות במקום העבודה כתוצאה מרשלנות של המעסיק, מתאונת דרכים או תאונה אחרת המתרחשת בדרך מהבית למקום העבודה ולהפך, וכן מנזקים מצטברים כגון חשיפה לחומרים מסוכנים, נזק פיזי מצטבר עקב עומס, התקף לב או אירוע מוחי כתוצאה מאירוע חריג בעבודה, ואפילו התעמרות חריגה של המעביד שגרמה לנזק נפשי”, מסביר עו”ד קראוס.

“לאחרונה הגיע אלינו עובד שפוטר בפתאומיות לאחר שנים רבות. מצבו הנפשי התדרדר והוא אף נזקק לאשפוזים. הצלחנו להוכיח שמצבו הנפשי נגרם אך ורק כתוצאה מהפיטורין והוא הוכר כנפגע עבודה על ידי הביטוח הלאומי ויקבל כל חייו גמלה חודשית של אלפי שקלים. לצערי יש אנשים שלא פונים לייצוג משפטי במקרים כאלה בגלל חוסר מודעות או חשש מהתהליך וכל חייהם ניזוקים מכך”.

הכסף לא יוצא מהכיס של המעסיק

“רבים גם חוששים לתבוע במקרים של תאונת עבודה מדאגה למעסיק, אך חשוב לדעת שהתביעה היא במרבית המקרים כנגד חברות הביטוח והכספים לא יוצאים מכיסו הפרטי של המעסיק אלא מגופים גדולים שנועדו בדיוק בשביל זה. גם  קרן הפנסיה וביטוח לאומי הם פקטור, וניתן בחלק מן המקרים לקבל פיצויים ממספר גורמים שאמורים להגן עלינו במקרים של תאונת עבודה”, מסביר עו”ד קראוס.

“פנייה עצמאית לחברות הביטוח מורידה משמעותית את סיכויי ההצלחה. לנו, כמשרד המתמחה בתחומים אלו, אחרי 15 שנות ניסיון, יש יכולת להבין את הדקויות, לדעת איך חברות הביטוח פועלות ומהם הסעיפים בפוליסה שיכולים לעזור לנו. לאף אדם שאינו מתמצה בכך אין יכולת להבין את זה באותה רמה. לכן, גובה הפיצויים עשוי להשתנות בצורה משמעותית אם פועלים נכון בעזרת עורך דין המתמחה בתחום. לנו יש את הכלים להדריך את הנפגע בכל שלב בדרך ולהנחות אותו לגבי דרכי הפעולה כדי שיוכל למצות את זכויותיו עד תומן – זה יתרון שיכול להיות שווה הרבה מאוד כסף”, מסכם עו”ד קראוס.

מעוניינים לבדוק את הסיכוי לקבל פיצויים בגין תאונה שעברתם?
בחרו את קבוצת הגיל שלכם:

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

כתבות חמות

דילוג לתוכן