הרישיון שלכם נשלל מסיבות רפואיות? אפשר לקבל אותו חזרה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

ישראלים רבים סובלים משלילת הרישיון בגלל סיבות רפואיות ואי התאמה אישיותית – ונאלצים להסתמך על תחבורה ציבורית או עזרה מאחרים. ואולם, ייעוץ משפטי מקצועי יכול להגדיל את הסיכויים משמעותית להחזיר להם את הרישיון – ובמהירות

לא מעט ישראלים נאלצים להיפרד מרישיון הנהיגה שלהם בשל סיבות רפואיות – מה שגורם לפגיעה קשה באיכות החיים שלהם. במקום לנהוג ברכב הפרטי למקום העבודה, לבית הספר של הילדים ולטיולים משפחתיים, הם צריכים להסתמך על תחבורה ציבורית מיושנת ולא נוחה, ולהישאר בבית כאשר היא לא פועלת.

בין הנהגים הללו, אפשר למצוא כאלה שהרישיון שלהם נשלל על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, מסיבות רפואיות או בגלל אי התאמה אישיותית, שנובעת בין היתר מריבוי עבירות תעבורה חמורות. לצידם, יש נהגים שביקשו לקבל רישיון לנהיגה ברכב ציבורי או מקצועי ונדחו; כאלה שרישיונם נשלל בבית משפט, לשנתיים או יותר; ונהגים שקיבלו פטור צבאי על רקע נפשי. אך חשוב לדעת, שבמקרים רבים ניתן לשנות את המצב הזה – ולזכות חזרה ברישיון הנהיגה.

"הרישיון לא מחודש אוטומטית"

“נהגים שרישיונם נשלל חייבים לדעת שהרישיון לא מחודש באופן אוטומטי בתום תקופת השלילה, ואם הם רוצים להחזיר לעצמם את היכולת להתנייד באופן עצמאי במקום להיות תלויים בתחבורה הציבורית, בבני משפחה ובחברים – הם צריכים לעבור את כל תהליך הבדיקה מול המכון  מלכתחילה”, אומר עו”ד חגי סער,  שהוא ושותפו למשרד, עו”ד אלון סער, מתמחים בתחום התעבורה. “לכן, חשוב גם במקרה כזה להיות מיוצגים על ידי עורך דין”.

“בנוסף, רבים מהנהגים הללו לא יודעים שהם יכולים לטפל בבעיה באופן מיידי – ולקצר משמעותית את תקופת השלילה”, מדגיש עו”ד אלון סער. “חשוב לדעת שייצוג ע”י עורך דין בכל התהליך הוא קריטי ומגדיל משמעותית את סיכויי ההצלחה – בתנאי שעורך הדין מנוסה בתחום ומכיר היטב את החוקים והנהלים בכל הנוגע לשלילה רפואית של הרישיון או בגלל אי התאמה אישיותית של הנהג. ניתן כמובן לערער באופן עצמאי – אך אז סיכויי ההצלחה נמוכים הרבה יותר”.

הרישיון שלכם נשלל מסיבות רפואיות? כך תבדקו האם תוכלו לקבלו בחזרה.
האם יש לך רישיון נהיגה?

הדרכה והכוונה לקראת מבחני המכון

במשרדם של עוה”ד חגי ואלון סער, מקבלים הנהגים ליווי וייעוץ ראשוני בין אם הם עומדים לפני התהליך במכון הרפואי, ובין אם כבר עברו אותו – ורישיונם נשלל מסיבות שונות. “אנחנו דואגים להדרכה והכוונה לקראת המבחנים של המכון, וגם פונים למומחים כדי לקבל חוות דעת רפואית שמשפרת משמעותית את סיכויי ההצלחה” אומר עו”ד חגי סער.

בנוסף, מייצגים השניים את לקוחותיהם בוועדות הרפואיות, מגישים ערר לוועדת ערר על החלטות המכון, ובמקרה הצורך, אף ניתן להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי אם הערר על החלטת המכון נדחה. כל זאת, תוך היכרות עמוקה עם ההנחיות הפנימיות של משרד הבריאות, והקפדה על מעורבות בכל שלב בתהליך – בדגש על הכנת הלקוח לקראת הוועדה הרפואית וייצוגו בוועדה, השלב הקריטי ביותר.

לא מתקפלים מול המומחים הרפואיים

“בוועדת הערר נוכחים שלושה רופאים שקשה מאוד להתמודד איתם ללא ייצוג משפטי”, אומר עו”ד אלון סער. “עורך דין יודע כיצד להתנהל מולם ולהשיב לשאלותיהם, ולכן נוכחותו שם מכרעת. אנחנו צברנו כבר ניסיון רב בהתמודדות וייצוג בוועדות הללו – ולשמחתנו, אחוזי ההצלחה שלנו גבוהים ביותר, ורוב לקוחותינו קיבלו את הרישיון חזרה במהירות”.

“הדבר החשוב לנו יותר מכל זה לעשות את המקסימום עבור הלקוח ולהשיג עבורו את התוצאה המיטבית, גם אם זה אומר להשקיע עוד ועוד שעות עבודה בתיק. אנחנו לא חוסכים במאמצים על מנת לסייע ללקוחותינו”, הוא מסכם.

הרישיון שלכם נשלל מסיבות רפואיות? כך תבדקו האם תוכלו לקבלו בחזרה.
האם יש לך רישיון נהיגה?

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

כתבות חמות

דילוג לתוכן