נפגעה בתאונת דרכים – וקיבלה פיצוי של כ-1.6 מיליון שקל

ריבוי תאונות הדרכים בישראל גורם לכך שאנשים רבים נפצעים כל שנה, אבל חלקם לא מצליחים לקבל פיצויים בגלל המכשולים שמציבות בפניהם חברות הביטוח. האם עורך דין הוא הפתרון לבעיה וכמה זה אמור לעלות?
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

ר', בת 29, חצתה את הכביש במעבר חציה כשפגע בה רכב חולף. בעקבות התאונה, היא אושפזה ונזקקה לשיקום ארוך, כשהיא סובלת מבעיות נוירופסיכולוגיות, פוסט טראומה, בעיות קשב וריכוז וכן הגבלות תנועה בגב התחתון,  בהמשך היא אף אובחנה כחולת פיברומיאלגיה.

"מדי שנה, לפחות 150 אלף ישראלים נפגעים בגופם ברמות שונות, בתאונות דרכים ברחבי הארץ", אומרים במשרד עורכי הדין בודיק קוכמן טובל . "חשוב מאוד לדעת שפגיעה כזו יכולה לזכות את הנפגע בפיצויים כספיים משמעותיים. במקרה של ר', למשל, הגשנו תביעה לבית המשפט, נקבעו לה נכויות משמעותיות על ידי מומחים רלוונטיים לצמיתות. בסופו של דבר, היא קיבלה פיצוי של כ- 1.6 מיליון שקלים".

"ככלל תאונה שקשורה ברכב היא תאונת דרכים"

במשרד מדגישים כי "רבים לא מכירים את העובדה הזו, אבל כל תאונה שקשורה לשימוש בדרך או כלי רכב, יכולה להיות מוגדרת תאונת דרכים. גם אם החלפת צמיג ונפצעת, או נשפכו עליך מים רותחים מהרדיאטור, אפשר להגיש תביעה על פגיעה בתאונה, ולקבל פיצוי".

פשוט מגישים תביעה וזהו?

"לצערנו זה לא כל כך פשוט. חברות הביטוח מנסות לא פעם להקשות על התובעים. תביעות רבות נדחות בגלל כל מיני סעיפים והחרגות שרק עורכי דין מהתחום מבינים ויודעים כיצד להתמודד ולצלוח אותם".

אז מה כדאי לעשות?

"הכתובת הנכונה בעינינו היא משרד עורכי דין שמנוסה בתביעות מסוג זה, מכיר את ההתנהלות עם חברות הביטוח ואת כל החוקים הרלוונטיים. כך מעלים את הסיכוי להצליח בתביעה, וגם ממקסמים את סכום הפיצוי".

כדי לבדוק את זכאותכם לפיצויים בעקבות נזק בתאונת דרכים בחרו את אזור מגוריכם:

"עורך דין מיומן יכול להעלות את סכום הפיצויים"

במשרד בודיק קוכמן טובל, שעוסק בתחום הנזיקין והביטוח כבר 20 שנה, מסבירים כי "בדרך לקביעת סכום הפיצויים, צריך להביא בחשבון מספר גורמים, כמו הגיל של הנפגע, מידת הפגיעה בו, כושר ההשתכרות שלו לפני התאונה ואחריה, שיעור הנכות ועוד. עם זאת, גם המיומנות של עורכי הדין שמייצגים את הנפגע יכולה להעלות את סכום הפיצויים, לפעמים באופן ניכר".

"בנוסף, פעמים רבות כשחברות הביטוח רואות תביעה מעורך דין – הן מעדיפות בכלל לא להגיע לבית המשפט ולנסות להגיע להסכמות בלי כל הביורוקרטיה וזה מקצר את ההליכים עבור הנפגעים ופעמים רבות גם מעלה את סכומי הפיצוי".

האם גם למי שאחראי לתאונה בה הוא נפגע, או שאין לו ביטוח, מגיעים פיצויים?

"בכל אירוע שמוגדר תאונת דרכים, למי שנפגע וסובל נזק פיזי מגיעים פיצויים, גם אם הוא בעצמו גרם לתאונה. בנוסף, יש מקרים בהם אפשר לקבל פיצויים אפילו אם לא היה ביטוח "חובה" בזמן התאונה. היה לנו למשל מקרה של רוכב אופנוע שנפגע בתאונה ולא היה לו ביטוח חובה. הגשנו עבורו תביעה נגד חברת הביטוח של הנהג שפגע בו, והוא קיבל פיצוי של 360 אלף שקלים, בנוסף לתגמולי המוסד לביטוח לאומי, עם שיעור נכות של 19% לצמיתות".

מיצוי זכויות מול הביטוח הלאומי וגם מול חברות הביטוח

במשרד בודיק קוכמן טובל מסבירים כי "בעבר עבדנו עם חברות הביטוח, כך שאנחנו מכירים מצוין את דרכי הפעולה שלהן ויודעים לבנות אסטרטגיה נגדית כדי למקסם את התועלת ללקוחות שלנו. כיום, חשוב לציין, אנחנו מייצגים אך ורק לקוחות פרטיים, מה שמאפשר לנו להתמקד בטובתם, בלי אינטרסים שמתנגשים זה בזה".

כיצד עובד התהליך מולכם?

"אנחנו יודעים למצות זכויות מול כל מי שצריך, בין אם מדובר בביטוח הלאומי או בחברות הביטוח השונות. בנוסף, אנחנו דואגים לאתר מומחה רפואי מתאים לכל מקרה. אנחנו דואגים לכל התהליכים הביורוקרטיים שכרוכים בתביעה, ופועלים להשיג את הפיצוי המרבי בזמן הקצר ביותר, כדי לא לטרטר את הלקוחות שלנו".

במשרד עורכי הדין מסכמים כי "כאמור, ההמלצה שלנו במקרה של פגיעה בתאונות דרכים היא להיעזר במשרד עורכי דין שמכיר היטב את התחום. רק כך אפשר למקסם את הפיצויים ולקצר תהליכים. בנוסף, תשלום שכר טרחת עורכי הדין הוא רק כחלק מההצלחה בתיק, כך שבעצם, ללקוחות אין מה להפסיד כשהם פונים לייצוג משפטי".

כדי לבדוק את זכאותכם לפיצויים בעקבות נזק בתאונת דרכים בחרו את אזור מגוריכם:

מי שקרא את הכתבה הזאת קרא גם:

הכי נקראות

הישארו מעודכנים

מעת לעת אנו שולחים עדכונים חשובים או כתבות מעניינות בתחום המשפט. אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו