חבל לפספס: חלון ההזדמנויות החדש לקבלת קצבת נכות

ישראלים רבים שפנו בעבר בבקשה לקצבת נכות נדחו בידי הביטוח הלאומי, בגלל ששכרם היה גבוה מ-6,300 שקל. כעת, בגלל מגפת הקורונה שהורידה את השכר לרבים מהם, נפתחה בפניהם הדרך לקבל קצבת נכות של 2,000-6,000 שקל. "הקצבה לא תיפגע גם אם הם יחזרו למשרה מלאה"
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

ד', בת 51 מאזור המרכז, סובלת זה שנים מדלקת פרקים חמורה. לפני כשבע שנים היא פנתה לביטוח לאומי בבקשה להכרה בנכות וקבלת קצבה, אך נדחתה מאחר שעבדה אז במרכז אקדמי, והרוויחה 8,000 שקל ברוטו בחודש.

"בדומה לד', ישראלים רבים שסובלים מבעיות כמו קרוהן, אפילפסיה, מחלות נפשיות, בעיות פרקים, פיברומיאלגיה, סכרת, בעיות נוירולוגיות וקרדיולוגיות ועוד, הגישו בעבר בקשה לקצבת נכות לביטוח לאומי אבל נדחו, בגלל שהשכר שלהם היה גבוה מ-60% מהשכר הממוצע במשק, כלומר, יותר מ-6,300 שקל ברוטו", מסביר יוסי רובינשטיין, המנכ"ל והבעלים של ד"ר זכות, החברה למימוש זכויות.

לדבריו, "לאור משבר הקורונה, בימים אלה נפתח חלון הזדמנויות קצר המאפשר את קבלת הקצבה. בתקופה שבה רבים פוטרו, יצאו לחל"ת או ספגו קיצוץ בהיקף המשרה, המשכורת שלהם ירדה או נעלמה כליל. כתוצאה מכך, אנשים רבים שבעבר נדחו בידי הביטוח הלאומי ולא קיבלו דבר, יכולים לפנות שוב ולקבל קצבה", מדגיש רובינשטיין.

"ד', למשל, נמצאת בחל"ת מאז מארס, עם הכנסה של 6,100 שקל בלבד. לאחר שפנתה אלינו, הגשנו בשמה תביעה מחודשת לביטוח לאומי וכעת היא מקבלת קצבה של 5,000 שקל בחודש עד גיל הפרישה, שהם כ-660 אלף שקל במצטבר. חשוב להדגיש שגם אם היא תחזור לעבודה במשרה מלאה והמשכורת שלה תעלה, היא עדיין תקבל את הקצבה, באותו היקף כספי".

כדי לבדוק את זכאותכם לקצבת נכות ללא עלות, אנא בחרו את אזור מגוריכם:

חלון הזדמנויות קצר במיוחד

עם זאת, רובינשטיין מדגיש כי "מדובר בחלון הזדמנויות לטווח קצר בלבד, שעלול להיעלם בקרוב. השכר הקובע הוא זה שהרווחתם בשלושת החודשים לפני הגשת הבקשה. כלומר, מי שבעוד חודש או חודשיים יחזור להרוויח כמו לפני הקורונה, כבר לא יוכל להגיש בקשה לקצבת הנכות. כך שאם השכר שלכם נמוך עכשיו מ-6,300 שקל, מומלץ לא להמתין עם הפנייה".

"מניסיוננו לאור הפעילות שלנו בעשר השנים האחרונות בתחום מימוש הזכויות, זה יכול להיות רלוונטי לעשרות אלפי אנשים שהגישו בקשה לקצבת נכות בשנים האחרונות ונדחו, בין אם עשו זאת בעצמם, בעזרת חברות למימוש זכויות או עורך דין. אם אתם עדיין סובלים מהבעיה הרפואית, הרגע הכי מתאים לנסות שוב הוא עכשיו".

הוא מדגיש כי "אין מה להפסיד, מכיוון שגם אם תחזרו לעבוד בהיקף רגיל ובמשכורת גבוהה יותר מ-6,300 שקל, תמשיכו לקבל את קצבת הנכות, שנעה בין 2,000 ל-6,000 שקל לחודש – בנוסף לשכר ממקום העבודה".

בדיקת זכאות ללא עלות

בחברת ד"ר זכות נערכת לכל פונה בדיקת זכאות מיידית, ללא עלות. "כדי לבצע את הבדיקה לא צריך להגיע אלינו או לעבור בדיקה רפואית כלשהי, רק לשלוח לנו את המסמכים הרלוונטיים", אומר רובינשטיין. "לאחר הבדיקה הראשונית, אנו פונים למי שזכאי לקצבה ומטפלים עבורו בתביעה, עד שהוא מקבל את הקצבה הגבוהה ביותר האפשרית, ובהקדם. בנוסף, חשוב לציין שהתמורה היא על בסיס הצלחה בלבד".

לסיכום, הוא אומר, "יש עשרות אלפי אנשים שלא מודעים לכך ששינוי מהותי  בהכנסות שלהם יכול לזכות אותם בהכרה מביטוח לאומי בגין בעיה רפואית, גם אם בעבר הם נדחו. אני ממליץ בחום שהם יבדקו שוב את מצב הזכאות שלהם, שכן תוספת של כמה אלפי שקלים מדי חודש לחשבון הבנק היא לא דבר של מה בכך, במיוחד לאור העובדה שמשפחות רבות כל כך נפגעו במשבר הקורונה".

כדי לבדוק את זכאותכם לקצבת נכות ללא עלות, אנא בחרו את אזור מגוריכם:

מי שקרא את הכתבה הזאת קרא גם:

הכי נקראות

הישארו מעודכנים

מעת לעת אנו שולחים עדכונים חשובים או כתבות מעניינות בתחום המשפט. אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו