הרכב שלכם ניזוק בתאונה? תבדקו שקיבלתם את מלוא הפיצוי

בעת תאונת דרכים, לרכב שלכם יכולים להיגרם נזקים בעשרות אלפי שקלים. גם אם תתבעו את חברת הביטוח, תצטרכו לחכות הרבה זמן לכסף, ולפעמים תקבלו סכום נמוך בהרבה מהמגיע לכם. "ההבדל יכול להיות עשרות אלפי שקלים"
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

לאחר תאונת דרכים בה נפגע הרכב של יאיר, בן 42 ממרכז הארץ ממשאית, הוא פנה למוסך לתיקון הרכב. עם גמר התיקון, הגיש המוסך תביעה על עלות התיקון לחברת הביטוח של הנהג הפוגע אך זו דחתה את התביעה בטענה שיאיר הוא האשם בתאונה.

יאיר פנה להגשת תביעה כנגד חברת הביטוח בבית המשפט, אך הפסיד. בסופו של דבר, זה עלה לו ביוקר. הוא שילם 12,000 שקל על הנזק שנגרם לרכבו ואם לא דגי בכך אז הוא נאלץ לשלם עוד  7,000 שקל על הנזק שנגרם למשאית, בתוספת שכר טרחה לעורך הדין שייצג אותו.

"מי שהרכב שלו נפגע בתאונת דרכים, לא תמיד מצליח לקבל את הפיצוי שמגיע לו", אומרת רויטל מוגרבי, בעלי חברת CLAIM4U המטפלת בתביעות רכב. "בדרך כלל פונים לחברות הביטוח, ומתחיל תהליך ארוך ומורכב עם המון ביורוקרטיה. יש מי שמקבל פיצוי חלקי בלבד, והמשמעות הכספית היא עצומה. ההבדל בין פיצוי מלא לחלקי יכול להיות גם עשרות אלפי שקלים, ולכן חשוב לפנות לייעוץ וליווי מקצועי כדי לוודא את קבלת מלוא הפיצוי".

"יאיר למשל, הגיע אלינו רק שנתיים וחצי אחרי התאונה, אבל הגענו למסקנה שבהחלט אפשר לעזור לו. תבענו את חברת הביטוח שלו, וכתוצאה מכך, היא שילמה את כל הנזקים: את עלות התיקון של הרכב שלו  ושל המשאית וגם שכר הטרחה שהוא שילם לעורך הדין. כלומר, השגנו עבורו 22 אלף שקלים שכיסו את כל ההוצאות שלו בעקבות התאונה".

לבדיקת זכאותכם לפיצוי על נזקים לרכב לחצו כאן >>

"מקזזים 10%-30% מהפיצוי בגין רשלנות תורמת"

לדברי מוגרבי, "הבעיה היא שגובה הפיצוי, אם מקבלים אותו בכלל, תלוי בקביעה של השמאי מטעם חברות הביטוח. לא פעם חברת הביטוח גם מקזזות חלק מהתשלום, למשל כי נעשה שימוש בחלקים  מקוריים. במקרים אחרים, הקיזוז הוא בגלל סעיף שנקרא 'רשלנות תורמת'. זה אומר, למשל, שבכל תאונה שהתרחשה בצומת או בכיכר, אפשר לקזז 10%-30% מהפיצוי בטענה של רשלנות תורמת".

"יש גם מקרים כמו זה של יאיר, שבהם חברת הביטוח דוחה את תביעת הפיצוי, ובעל הרכב פשוט משלם בעצמו סכומים שיכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים וזאת מבלי לדעת שגם במקרים כאלה אפשר לפנות לגורם מקצועי שיעזור לו להשיג את הפיצוי הכספי הראוי".

אפשר להגיש תביעה בכל שלב?

"במקרה של נזק שנגרם לרכב, אפשר לתבוע עד שלוש שנים מיום התאונה, בתנאי שבעל הרכב לא חתם מול חברת הביטוח שלו על כתב ויתור תביעה, דבר שממנו צריך להיזהר".

"לקבל במהירות את הפיצוי הגבוה ביותר"

מוגרבי עוסקת בתחום הביטוח זה יותר מ-20 שנה, עם התמחות מיוחדת בביטוחי רכב, לאחר ששימשה בתפקידים בכירים בחברות ביטוח וליסינג. את CLAIM4U הקימה במטרה לספק פתרון כולל לבעלי כלי רכב שנפגעו בתאונה ולא בטוחים שיקבלו את הפיצוי המגיע להם. עד כה השיגה החברה פיצויים בסכום כולל של מאות אלפי שקלים ללקוחותיה.

לבדיקת זכאותכם לפיצוי על נזקים לרכב לחצו כאן >>

באיזה שלב כדאי לפנות אליכם?

"כבר מרגע התאונה. אנחנו מספקים רכב חלופי ושירותי גרר, 24 שעות ביממה. לאחר מכן, אנחנו מנהלים את התביעה מול חברת הביטוח, ובונים את התיק כך שהלקוח יקבל את הפיצוי הגדול ביותר, ובמהירות. לרוב, הפיצוי מתקבל תוך פחות מ-30 יום, לעומת שלושה חודשים בפרוצדורה הרגילה".

ומה עם מי שפונה בשלב מאוחר יותר?

"קודם כל, אנחנו בודקים כל מקרה לגופו, כדי לוודא שללקוח כדאי להמשיך בטיפול. במקרה של לקוח שקיבל פיצוי כלשהו, אנחנו מוודאים שהוא קיבל את מלוא הסכום המגיע לו ואם לא, אנחנו פועלים מול חברת הביטוח לצורך קבלת מלוא הפיצוי לו זכאי הלקוח, וגם מול בית המשפט אם יש צורך".

"התמחות ברכבי ליסינג"

החברה מתמחה גם במקרים שרוב החברות מתקשות לטפל בהם כמו רכבי ליסינג, הדורשים מומחיות מיוחדת והיכרות עם דמויות מפתח בחברות הליסינג; וכן בתאונות מול רכבים מהרשות הפלסטינית, כאשר ברוב המקרים, סוכנויות הביטוח והסוכנים עצמם נמנעים מעיסוק בסוגיה זו. "מהניסיון הארוך שלי בתחום למדתי שאין דבר שהוא בלתי אפשרי, ושבעזרת הרבה נחישות ויצירתיות, אני משיגה ללקוחות שלי את מלוא הפיצוי שמגיע להם", מסכמת מוגרבי.

לבדיקת זכאותכם לפיצוי על נזקים לרכב
מלאו את הפרטים מטה ונציג יחזור אליכם

מי שקרא את הכתבה הזאת קרא גם:

הכי נקראות

הישארו מעודכנים

מעת לעת אנו שולחים עדכונים חשובים או כתבות מעניינות בתחום המשפט. אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו