"לא צריך להיות 100% נכה כדי לקבל הכרה באובדן כושר עבודה"

אובדן כושר עבודה הוא אחד הנושאים המסובכים ביותר בתחום הביטוח, אבל אל תתנו לזה למנוע מכם לתבוע את הפיצויים המגיעים לכם. "לפעמים, מספיקה נכות של 30% כדי לקבל פיצוי אובדן כושר עבודה", אומר עו"ד דניאל ברק
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

ג', בן  36 מהצפון, סבל מבעיות נפשיות קשות שגרמו לו לאבד את כושר עבודתו. חברת הביטוח הכירה באובדן כושר עבודה ושילמה לו קצבה מתאימה אך לאחר כמה שנים, החליטה החברה כי ג' הוא למעשה מתחזה ולכן הפסיקה לשלם לו.

"אובדן כושר עבודה הוא אחד התחומים המסובכים ביותר בעולם הביטוח", מסביר עו"ד דניאל ברק, העוסק בייצוג נפגעים מול חברות הביטוח והביטוח הלאומי. "רבים בכלל לא יודעים שמגיע להם כסף ובמקרים שהם כן מנסים, חברות הביטוח מנסות כמיטב יכולתן להימנע מתשלום הפיצויים לנפגעים. לפעמים הן שולחות חוקרים ומבצעות מעקבים, הכל כדי לשלול את זכות המבוטח לקבל כסף כמו שקרה לג'".

"כשג' הגיע אלינו, תבענו את חברת הביטוח בבית המשפט. אחרי זמן קצר הגענו להסדר עם החברה בו נקבע כי הוא יקבל פיצוי קבוע של 9,000 שקל בכל חודש עד 2046 ויוכל גם לחזור לעבוד באופן חלקי או מלא, בלי לחשוש שחברת הביטוח תעקוב אחריו או תנסה לבטל את התשלומים שלו".

גם על נכות זמנית אפשר לקבל פיצוי

לדברי עו"ד דניאל ברק, "אובדן כושר עבודה הוא מצב שבו אדם לא יכול להמשיך לעבוד כמו קודם, בגלל מחלה, פציעה או סיבות אחרות, ואמור לקבל מהביטוח הלאומי ו/או חברות הביטוח כספים שיעזרו לו לממן טיפולים רפואיים ולהתקיים בתקופה הזו שבה אין לו משכורת".

אז מי בעצם זכאי לקבל פיצוי על אובדן כושר עבודה? 

"יש הרבה בלבול בשאלה הזו. רבים חושבים שצריך הכרה בנכות קבועה של 75% או יותר בשביל כך, אבל זו טעות. מה שצריך הוא פגיעה בכושר ההשתכרות בשיעור של 75%. הניסיון המקצועי שלנו מראה שגם במקרים של אחוזי נכות זמניים או נמוכים, אפילו 30% או 20%, עו"ד מנוסה יוכל להשיג ללקוח פיצוי על אובדן כושר עבודה".

ואם הפגיעה בכושר העבודה היא פחות מ-75%, לא מגיע פיצוי?

"גם במקרה הזה מאוד יכול להיות שכן מגיע פיצוי. כדאי לדעת שברוב פוליסות הביטוח שנמכרות בישראל, יש גם סעיף של פיצוי על אובדן חלקי של כושר העבודה. לפי הסעיף הזה, גם אם הפגיעה בכושר העבודה נמוכה מ-75% ואפילו אם מדובר ב-25% בלבד, אפשר לקבל פיצוי חלקי".

כדי לבדוק את סיכוייך לזכות בפיצויים בגלל אובדן כושר עבודה, בחר את אזור מגוריך:

אלפי תיקים, 99% הצלחה

המשרד שמוביל עו"ד דניאל ברק, נוסד ב-1975, ומזה 45 שנה שהוא מתמקד בתביעות אובדן כושר עבודה וכן תאונות דרכים, תאונות עבודה, רשלנות רפואית ותביעות נוספות הקשורות לביטוח.

יש הרבה משרדים שמייצגים גם חברות ביטוח, וגם מבוטחים. מה העמדה שלכם בנושא?

"מתוך עיקרון, אנחנו מייצגים רק נפגעים ונמנעים מייצוג של חברות הביטוח", אומר עו"ד דניאל ברק "זה אומר שאנחנו לא נמצאים בניגוד אינטרסים ודואגים לטובת הלקוחות בלבד".

בנוסף ליתרון שצבר צוות המשרד בייצוג בבתי המשפט ובהליכי פשרה מול חברות הביטוח והביטוח הלאומי, עומדים לרשותו מומחים רפואיים מוכרים שמעניקים ללקוחות חוות דעת מוסמכות במטרה לקדם את סיכויי ההצלחה בתיק. 

"ההיכרות העמוקה שלנו עם כל הגורמים הרלוונטיים בעולם הביטוח, עוזרת לנו לקצר תהליכים ולמקסם את הפיצויים", אומר עו"ד דניאל ברק. "ב-99% מאלפי המקרים שבהם טיפלנו, הצלחנו להשיג ללקוחות את הכסף שהם היו זקוקים לו", הוא מסכם.

כדי לבדוק את סיכוייך לזכות בפיצויים בגלל אובדן כושר עבודה, בחר את אזור מגוריך:

מי שקרא את הכתבה הזאת קרא גם:

הכי נקראות

הישארו מעודכנים

מעת לעת אנו שולחים עדכונים חשובים או כתבות מעניינות בתחום המשפט. אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו