"רבים מהאנשים לא מכירים את זכויות הביטוח הסיעודי שלהם – ומפסידים כסף"

שילמתם על ביטוח סיעודי, אבל חברת הביטוח התנערה מכם בדיוק כשאתם זקוקים לכסף? במקום לוותר, אפשר לפנות לעורך דין עם הניסיון המתאים – שיילחם כדי שתקבלו בדיוק מה שמגיע לכם
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

בנובמבר 2018, הכריזה ממשלת ישראל כי המדינה אמורה לספק רשת ביטחון כלכלית לקשישים סיעודיים ולבני משפחותיהם והעבירה רפורמת סיעוד חדשה בכנסת. הרפורמה עברה, מתוך הבנה כי טיפול בקשישים סיעודיים דורש הרבה מאוד משאבים, ולא פעם מביא משפחות שלמות למצוקה כלכלית בגלל העלויות הגבוהות של הטיפול – גם בבית וגם במוסד סיעודי.

אבל בפועל, כמו שגילו לא מעט אנשים, מדובר רק במילים יפות; בעצם, המדינה משאירה לנו לדאוג לעצמנו ולקרובי המשפחה שלנו, ולרכוש בעצמנו ביטוח סיעודי פרטי במיטב כספנו. אם נצטרך, חלילה, המדינה לא תהיה שם כדי לדאוג לנו. כלומר, עלינו לסמוך רק על עצמנו – ועל חברות הביטוח, כמובן. 

שילמתם לחברת הביטוח? זה לא מבטיח כלום

בישראל של היום, מתברר למרבה צער, שגם תשלום חודשי עבור ביטוח סיעודי, הוא לא בהכרח "תעודת ביטוח". לא מעט מהמבוטחים שפונים לחברה בתביעה לממש את הביטוח הסיעודי שלהם, מקבלים דחייה בטענות שונות – וכך מאבדים פיצויים של מאות אלפי שקלים או קצבאות חודשיות בסכומים גבוהים, בדיוק הכסף שאמור היה לעזור להם להתמודד עם מצבם הקשה ולהמשיך לחיות בכבוד, בלי לרושש את המשפחה.

במצב העגום הנוכחי, המבוטחים חייבים להבין שגורם מקצועי צריך ללוות אותם מול חברות הביטוח ורצוי שזה יהיה עוד לפני שלב התביעה. "יש לבדוק היטב את נבכי הפוליסה של כל מבוטח מכיוון שבדיקה מקצועית היא קריטית בהשפעתה על סכומי הפיצויים והקצבאות שהחולים הסיעודיים ובני משפחתם יקבלו", אומר עו"ד אלי צ'ריסקי, ממשרד עורכי דין צ'ריסקי – אביב.

מעוניינים לקבל פיצוי או קצבה מהביטוח הסיעודי? אנא לחצו על קבוצת הגיל המתאימה:

לא נבהלים מהכוח של חברות הביטוח

חברות הביטוח הן גופים גדולים וחזקים, עם עשרות עורכי דין שעומדים לרשותן; אין פלא שמבוטחים רבים שהתביעה שלהם נדחית, פשוט מוותרים על המשך התהליך, וגם על סכומי הכסף הגדולים שמגיעים להם. הם חוששים שאין להם שום סיכוי מול עוצמתן של החברות האלה, ומתקשים להבין את השפה המשפטית המבלבלת שהן מקפידות להשתמש בה.

"לעתים נוצר מצב בו מבוטח הנמצא במצב סיעודי נדחה על ידי חברת הביטוח בטענה כי המצב הסיעודי נובע ממום מולד או ממצב רפואי קודם או מתאונות עבודה או מתאונת דרכים", אומר עו"ד צ'ריסקי, העוסק בייצוג וליווי מבוטחי ביטוח סיעודי בתביעתם אל מול חברות הביטוח, ומציג 95% הצלחה בתביעות אלה.

ואולם, אומר עו"ד יוסי אביב, שותפו של צ'ריסקי, כי למי שמגיש ערעור באמצעות עו"ד המכיר היטב את תחום הביטוח, יש סיכויים טובים מאוד לשנות את החלטת חברת הביטוח – ולהתחיל לקבל את הכספים. "עצם העובדה שמייצג אתכם מישהו שמכיר את הרגולציה ואת כל החוקים בתחום הביטוח, ועובד מול החברות הללו כבר תקופה, משפרת מאוד את הסיכויים לקבל תשובה חיובית על התביעה", הוא מסביר.

מלווים גם בבדיקת המומחה הרפואי

משרד עורכי דין צ'ריסקי – אביב מתמחה בתחום הביטוח הסיעודי, ורכש לעצמו מומחיות בולטת בנושא. השירות שמציע המשרד כולל ייצוג וליווי של המבוטחים בכל שלבי התביעה – החל בהגשת התביעה, ועד להגשת ערעורים לבית המשפט. זהו גם אחד המשרדים היחידים בישראל בתחום הסיעוד שמקפיד להיות נוכח גם בזמן בדיקת המומחה הרפואי, שחברות הביטוח שולחות אל המבוטח כדי לבדוק אם הוא עומד בקריטריונים.

"זה השלב החשוב ביותר בתיק – והנוכחות של עו"ד בבדיקה הזו מגדילה משמעותית את סיכויי ההצלחה", מסביר עו"ד צ'ריסקי. "בנוסף ההיכרות המעמיקה שלנו עם מחלות ומונחים רפואיים, מקנה לנו יתרון שלא קיים אצל עורכי דין אחרים".

מכירים את התרגילים של חברות הביטוח

לדברי עורכי הדין צ'ריסקי ואביב, חברות הביטוח עושות הכל כדי לא לשלם תביעות – ולשמור את הכסף אצלן. כך למשל, תביעות רבות נדחות לאחר שחברות הביטוח שלחו חוקר פרטי בעקבות המבוטח. אך, הם אומרים, "אנחנו יודעים לפעול גם במקרים כאלה בדרכים משפטיות, ולהשיג את הפיצוי שמגיע למבוטח, ולכן גם אם חלילה חברת הביטוח טוענת כי התביעה נדחתה עקב מידע שהגיע לידיה מחקירה סמויה – בשום פנים ואופן אין להתייאש".

מתוך הבנה שרוב הפונים למשרד הם במצב המקשה עליהם לצאת מביתם, השירות כולל הגעה עד בית הלקוח. "גם התשלום הוא על בסיס הצלחה בלבד – לא ניקח תשלום מאנשים שמצבם לא פשוט גם כך, אלא רק לאחר שחברת הביטוח תשלם את הפיצוי. המטרה היא זהות אינטרסים שלנו ושל הלקוח – והוא יכול להיות בטוח שנעשה הכל כדי להצליח בתביעה עבורו", מדגיש עו"ד צ'ריסקי.

"אוכלוסיות נרחבות אינן מודעות לכך שהן מבוטחות בביטוח סיעודי ואינן מודעות לזכויות המלאות הכרוכות בכך, ולכן מפסידות כסף", מוסיף עו"ד אביב. "גם אלה שמודעים והגישו תביעות לחברות הביטוח, נדחים מאחר שחברות הביטוח מעדיפות להימנע מתשלום הפיצוי הסיעודי. אנו פועלים בנחישות על מנת להילחם על זכויותיהם של לקוחותינו ולסייע להם לקבל את מלוא הכספים המגיעים להם", הוא מסכם.

מעוניינים לקבל פיצוי או קצבה מהביטוח הסיעודי? אנא לחצו על קבוצת הגיל המתאימה:

מי שקרא את הכתבה הזאת קרא גם:

הכי נקראות

הישארו מעודכנים

מעת לעת אנו שולחים עדכונים חשובים או כתבות מעניינות בתחום המשפט. אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו